حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۷

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی

مدیر کل اوقاف استان مرکزی: طرح حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ حجت‌الاسلام دلاوری در مراسم افتتاح مؤسسه قرآنی آل‌طه و تجلیل از رتبه‌های برتر قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان محلات در جمع قرآن‌آموزان موسسه آل‌طه از آغاز طرح حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی خبر داد.

وی افزود: اوقاف طرح حفظ قرآن را در زندان‌های مرکز استان شروع کرده که اکنون شمار حفاظ از ۲۰ نفر به ۴۵۰ نفر رسیده است و این طرح با تفاهم‌نامه بین سازمان زندان‌ها و سازمان اوقاف‌و‌امور خیریه به یک طرح کشوری تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام دلاوری گفت: یکی از مسائلی که باید اداره اوقاف پیگیری کند طرح بزرگ تربیت حافظان و مربیان قرآن است که دوره جدید آن در مرکز استان مرکزی در حال شروع است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: محلات از گذشته مهد دین و دیانت و قرآن نیز با گوشت و پوست مردمش آمیخته بوده است و اکنون نیز همین‌گونه است.

در این مراسم مؤسسه قرآنی آل‌طه شهرستان محلات با حضور حجت الاسلام دلاوری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

بنای این موسسه یک خانه متروکه وقفی است که با کمک ۱۰۰ میلیون ریالی خیرین مرمت و باز‌سازی شد.

این مرکز ۱۲۰ متر مساحت آموزشی و ۷ کلاس دارد که در رشته‌های قرائت، ترتیل و تحقیق، تفسیر، مفاهیم و حفظ در مقاطع مختلف به قرآن‌آموزان آموزش داده می‌شود.

همچنین در این مراسم  از تعدادی از حائزین رتبه‌های برتر در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی شهرستانی تجلیل شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.