سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایش محتوای رمضان

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی


حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی

حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی

مدیر کل اوقاف استان مرکزی: طرح حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک ؛ حجت‌الاسلام دلاوری در مراسم افتتاح مؤسسه قرآنی آل‌طه و تجلیل از رتبه‌های برتر قرآنی اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان محلات در جمع قرآن‌آموزان موسسه آل‌طه از آغاز طرح حفظ قرآن در زندان‌های استان مرکزی خبر داد.

وی افزود: اوقاف طرح حفظ قرآن را در زندان‌های مرکز استان شروع کرده که اکنون شمار حفاظ از ۲۰ نفر به ۴۵۰ نفر رسیده است و این طرح با تفاهم‌نامه بین سازمان زندان‌ها و سازمان اوقاف‌و‌امور خیریه به یک طرح کشوری تبدیل شده است.

حجت‌الاسلام دلاوری گفت: یکی از مسائلی که باید اداره اوقاف پیگیری کند طرح بزرگ تربیت حافظان و مربیان قرآن است که دوره جدید آن در مرکز استان مرکزی در حال شروع است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی افزود: محلات از گذشته مهد دین و دیانت و قرآن نیز با گوشت و پوست مردمش آمیخته بوده است و اکنون نیز همین‌گونه است.

در این مراسم مؤسسه قرآنی آل‌طه شهرستان محلات با حضور حجت الاسلام دلاوری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی و مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

بنای این موسسه یک خانه متروکه وقفی است که با کمک ۱۰۰ میلیون ریالی خیرین مرمت و باز‌سازی شد.

این مرکز ۱۲۰ متر مساحت آموزشی و ۷ کلاس دارد که در رشته‌های قرائت، ترتیل و تحقیق، تفسیر، مفاهیم و حفظ در مقاطع مختلف به قرآن‌آموزان آموزش داده می‌شود.

همچنین در این مراسم  از تعدادی از حائزین رتبه‌های برتر در چهل و یکمین دوره مسابقات قرآنی شهرستانی تجلیل شد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.