جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

حفظ سلامتی با کمربند ایمنی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

حفظ سلامتی با کمربند ایمنی

Loading the player...

دانلود

بستن کمربند ایمنی کلیه سرنشنیان خودرو

در جهان امروز حوادث رانندگي يكي از 3 علت اصلي مرگ و مير به حساب مي آيد  و سرعت و سبقت غيرمجاز و شتاب و عجله بي مورد رانندگان از جمله مهمترين علت وقوع تصادفات مرگبار است.

در تصادفات جاده‌ای، نبستن كمربند ایمنی اصلی‌ترین عامل افزایش میزان مرگ‌ومیر است. استفاده از كمربند ایمنی، موثرترین روش برای پیشگیری از آسیب و مرگ‌ومیر در تصادفات است. استفاده از كمربند ایمنی 50 درصد احتمال مرگ‌ومیر سرنشینان جلوی ماشین و 25 درصد احتمال مرگ‌ومیر را در سایر سرنشینان كاهش می‌دهد. همچنین مانع از پرت شدن سرنشینان به جلو یا بیرون افتادن از خودرو می‌شود.

بستن كمربند ایمنی، اصلی است كه باید از سوی تمام سرنشینان چه در صندلی‌های جلو و چه در صندلی‌های عقب خودرو اجرا شود. به طور كلی نشستن افراد زیر 16 سال در صندلی عقب و بستن كمربند ایمنی 40درصد شانس صدمات شدید را كاهش می‌دهد.

در همين راستا بستن كمربند ايمني موثرترين روشي است كه مي توان با انجام آن مرگ و مير و صدمات ناشي از تصادفات را كاهش داد و از تحميل هزينه هاي اقتصادي و صدمات جسمي و روحي به خانواده و جامعه جلوگيري كرد. 

مهمترين علت نبستن كمربند ايمني آگاهي نداشتن مردم از فوايد و آثار مثبت آن مي باشد بستن كمربند ايمني نه تنها در حفظ جان راننده موثر است بلكه در كاهش صدمه سرنشين جلو نيز تأثير بسزايي دارد.

این برنامه که در قالب انیمیشن تهیه شده در تلاش است ضمن آگاهی دادن به رانندگان و کلیه سرنشنیان خوردوها ،حوادث ناشی از نبستن کمربند ایمنی را نیز گوشزد می کند.

کلید واژه ها: کمربند ایمنی، حوادث رانندگي، نبستن كمربند ايمني، سبقت غيرمجاز، تصادفات جاده‌ای، استفاده از كمربند ایمنی، سرنشینان، صندلی‌های جلو، صندلی‌های عقب خودرو، علت نبستن كمربند ايمني ، صدمات جسمي و روحي، فوايد بستن كمربند ايمني،