جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای ۳حوزه انتخابیه دور دومی استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای ۳حوزه انتخابیه دور دومی استان مرکزی

حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای ۳حوزه انتخابیه دور دومی استان مرکزی

حضور پرشور مردم در شعب اخذ رای ۳حوزه انتخابیه دور دومی استان مرکزی

 

انتخابات دور اول مجلس دهم در استان مرکزی تکلیف سه حوزه انتخابیه را روشن کرد و شش کاندیدا را نیز برای رقابت تکیه بر صندلی بهارستان، به مرحله دوم انتخابات فرستاد.

شمارش آرای انتخابات مجلس دهم در اسفندماه۹۴، استان مرکزی را در لیست ۲۱ استانی قرار داد که باید برگزار کننده دور دوم انتخابات باشد و در دو حوزه انتخابیه «ساوه و زرندیه» و «شازند» هیچ کاندیدایی نتوانست بیش از یک چهارم آراء را از آن خود کند.

همچنین در حوزه انتخابیه «اراک، کمیجان و خنداب»نیز که تنها حوزه صاحب دو کرسی بهارستان در استان مرکزی است، منتخب اول مشخص شد اما رقابت میان نفر دوم و سوم، در دور دوم انتخابات مجلس دهم تعیین تکلیف می شود.

روند انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مرکزی در اسفندماه۹۴، مشارکت بیش از ۶۰ درصدی واجدین شرایط رای دادن در این استان را رقم زد.

در این میان شمارش آرای مجلس شورای اسلامی نتیجه نهایی این انتخابات را در سه حوزه استان مرکزی مشخص کرد و سه حوزه دیگر به دور دوم کشیده شد.

به بیان دیگر صاحبان چهار کرسی از هفت کرسی مجلس در استان مرکزی منتخب و مشخص شدند و شش نامزد دیگر در دور دوم انتخابات مجلس، بر سر سه کرسی باقی مانده رقابت می کنند.

حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای در دو شهرستان اراک به عنوان مرکز استان و ساوه به عنوان دومین شهرستان پرجمعیت استان مرکزی و همچنین شهرستان های زرندیه، شازند، کمیجان و خنداب بسیار چشمگیر بوده و مردم شهیدپرور و ولایتمدار این شش شهرستان، حماسه ای پرشورتر از دوره های قبل رقم زدند.