جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

حریم محرم - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حریم محرم

Loading the player...

حریم محرم عنوان برنامه ایام محرم است که با حضور صاحب‌نظران و کارشناسان مذهبی به بررسی و تحلیل آسیب‌های عزادریهای محرم و نحوه صحیح عزاداری ها می‌پردازد.

عزاداری در مجالس اهل‌بیت(علیهم السلام)، مشتمل بر سخنرانی‌هایی در موضوعات مربوط به حوادث تاریخی، عزاداری با لباس سیاه و حرکت دستجات سینه زنی و نوحه خوانی همراه با گریه و زاری است

با توجه به هجمعه عظیمی از سبک ها و آواهای مختلف در قالب هیات ها و دستجات سینه زنی و همچنین شیوه های نادرست عزاداری در جامعه امروزی، سیمای شبکه آفتاب استان مرکزی میان برنامه پانزده دقیقه ای حریم محرم را در جهت بررسی آسیب های مراسم عزاداری های محرم الحرام، تحلیل اشعار نوحه و سبک های عزاداری در جلسات اهل‌بیت علیهم‌ السلام و نحوه صحیح و قابل قبول عزاداریهای هیات و دستجات محرم تهیه و در فواصل برنامه ها از سیمای  شبکه پخش می کند.

در برنامه حریم محرم کارشناسان مذهبی و مجرب در زمینه آسیب های عزاداری همچون آیت الله دری نجف آبادی و دیگر ائمه جمعه استان مرکزی به قالب های صحیح عزاداری اهل بیت علیه السلام در سبک ها و آواهای مختلفی که در شان مقام شامخ اهل بیت علیه السلام می باشد، می پردازند.

این برنامه با محوریت آسیب شناسی عزاداریهای سوگواری امام حسین علیه السلام در ایام محرم هر روز بعد از خبر 17 سیما از آنتن سیمای شبکه آفتاب تقدیم بینندگان این شبکه می شود.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: محمد فراهانی

تصویربردار: رضا مهرابی

تدوینگر: فاطمه بغدادیاشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __