جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

حاشیه نشینی، طلاق و اعتیاد عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی است - نمایش محتوای خبر

 

 

حاشیه نشینی، طلاق و اعتیاد عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی است

حاشیه نشینی، طلاق و اعتیاد عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی است

حاشیه نشینی، طلاق و اعتیاد عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی است

غلامرضا فتح‌آبادی در پنجمین نشست اعضای شورای اداری شهرستان اراک با اشاره به مشکلات اشتغال، اقتصاد، بیکاری و... در استان اظهار کرد: حاشیه نشینی، طلاق، اعتیاد و بزهکاری عمده‌ترین آسیب‌های اجتماعی در استان مرکزی به شمار می‌روند که باید برای جلوگیری از مشکلات بیشتر برای آن راهکاری ارائه کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی تصریح کرد: شادابی و نشاط جامعه در گرو داشتن مادران سالم و شاداب است، اما متأسفانه شاهد هستیم که قبح مصرف مواد در بین زنان و دختران شکسته شده و گرایش دختران جوان به مصرف مواد مخدر رو به افزایش است، که این مهم زنگ خطری برای جامعه به شمار می‌رود.

فتح‌آبادی خیانت و اعتیاد را دو عامل مهم طلاق زوجین دانست و گفت: اعتیاد و خیانت در کنار موضوعات مربوط به تربیت و آموزش فرزندان از مهم‌ترین مسائل مطرح شده در مرکز مشاوره بهزیستی استان است.

وی خاطرنشان کرد: نقش خانواده‌ها در امر آگاه‌ سازی فرزندان پیرامون آثار و تبعات مصرف مواد مخدر بسیار مهم است و بهترین راه در مسیر پیشگیری از اعتیاد، بالا بردن سطح آگاهی شهروندان به ویژه جوانان و حمایت‌های صحیح خانواده‌ها است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی در کاهش آمار آسیب اجتماعی باید مشارکت کنند و مسؤول هستند، گفت: باید همه دستگاه‌های مربوطه برای کاهش آمار آسیب‌های اجتماعی تلاش و همکاری چشمگیری داشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر حاشیه‌نشینی یکی از معضلات موجود در سطح کشور بشمار می‌رود که علاوه بر اینکه سیمای شهر را برهم زده است، افراد بزهکار و خلاف‌کار نیز از همین مناطق هستند.