سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

جلسه کتابخوانی نابینایان و کم بینایان در هفته کتابخوانی - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه کتابخوانی نابینایان و کم بینایان در هفته کتابخوانی

جلسه کتابخوانی نابینایان و کم بینایان در هفته کتابخوانی

جلسه کتابخوانی نابینایان و کم بینایان در هفته کتابخوانی

به مناسبت فرارسیدن هفته کتابخوانی مراسمی در کتابخانه حصیبی اراک برگزرا شد.

دراین گردهمایی که برای سومین بار در اراک برگزار می شود تعدادی از نابینایان و کم بینا حضور داشتند ، حیدری مسئول کتابخانه فضائلی اراک هدف از این جلسه را آشنایی این قشر از جامعه باتوانایی های کم بینایان و نابینایان دانست و گفت : دراین کتابخانه آثار مختلفی در زمینه های تفسیر قرآن ، رساله های مختلف در زمینه علوم قرآنی ، علوم طبیعی و کتابهای مختلف وحد دارد که نانبینایان می توانند بامطالعه این کتابها که به خطوط بریل نوشته شده است از آنها استفاده کنند و ناتوانی خود خود را تبدیل به یک فرصت کنند.

درادامه دکتر حمزه ایان استاد حوزه و دانشگاه که خود کم بینا است در زمینه علوم قرآنی به توانمندی های نابینایا ، کم بینایان اشاره کرد و گفت : اولین مفسر قرآن حضرت محمد(ص) است.

وی به روش های مختلف تفسیر قرآن اشاره کرد . گفت : ما روشهای نقلی ، عقلی ، موضوعی و اجتماعی ازاستادان مختلف در زمینه قرآن داریم.

وی بهترین راه های شناخت قرآن را تدبر و تفسیر و خواندن قرآن دانست و افزود : این بهترین و بالاترین معجزه دربین تمام پیامبران بوده است.و ما با تفسیر موضوعی قرآن کریم می توانیم به شناخت بخش های مختلف آن دست پیدا کنیم.

در ادامه این جلسه برخی ازشرکت کنندگان نابینا و کم بینا به شرح کتاب هایی که مطالعه کرده اند پرداختند.