جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی

جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی
 چهارمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی استان بادو دستور کار بررسی علل افزایش گرایش زنان به مصرف مواد مخدر و بررسی اقدامات صورت گرفته تخلفات انتخاباتی کاندیداهای دهمین دوره انتخابات مجلس به کار خود پایان داد .


معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری در این جلسه گفت : اعتیاد یکی از بزرگترین آسیب های اجتماعی است و در شکل ها و عناوین مختلف در کمین جامعه ایرانی است .

قاسمی با اشاره به علل اعتیاد در بانوان گفت :آموزش پیشگیری از اعتیاد ، ارائه الگوهای مناسب به خانواده ها ، آموزش های مهارت های زندگی به بانوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

او البته به اینکه بانوان نقش موثر در جامعه دارند هم اشاره کرد و گفت : سلامتی جامعه در گروی سلامتی خانواده هاست و سلامتی خانواده در گرو داشتن زنان متعهد و آگاه است .

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان با انتقاد از نبود محیط های فرهنگی مناسب در استان به ویژه شهر اراک گفت : باید بسترهای لازم برای سپری شدن اوقات فراغت سالم در جامعه فراهم شود چرا که پیشگیری از جرم مستلزم پیشگیری از وقوع جرم است .

معاون سیاسی امنیتی استاندار هم دیگر سخنران این جلسه بود .

حسن بیگی به نقش موثر خانواده ها در پیشگیری از اعتیاد اشاره کرد و گفت : کاهش آسیب های اجتماعی یکی از مهترین منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی است .