جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

جشن روز جهانی گمرک در ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

جشن روز جهانی گمرک در ساوه

جشن روز جهانی گمرک در ساوه

جشن روز جهانی گمرک در ساوه

به مناسبت روز جهانی گمرک  جشنی در گمرک شهرستان ساوه در منطقه ویژه اقتصادی کاوه برگزار شد.
در این جشن فرماندار ، مدیر اجرایی شهر صنعتی کاوه ، رییس و کارکنان گمرک با بریدن کیک این روز را گرامی داشتند.
فرماندار ساوه در این جشن گفت  :گمرک مرزبان اقتصادی کشور است.
بهاروند افزود : در شرایطی که کشور با تحریم و تهدیدات خارجی روبرو است و با توجه به کاهش قیمت نفت نقش گمرک بیش از پیش پررنگ شده است.
وی صنعتی بودن ، منطقه ویژه اقتصادی ، نرزدیکی به پایتخت ، نزدیکی به دو آزاد راه مهم کشور ، راه آهن و فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) را زمینه ارتقاء و توسعه فعالیت گمرک دانست.
وی با بیان اینکه گمرک ساوه به یکی از مهمترین گمرکات کشور تبدیل خواهد شد ، گفت : منطقه ویژه اقتصادی در ارتقاء و پیشتیبانی گمرک نقش بسزایی دارد.
بهاروند با بیان اینکه باید زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری فراهم شود ف اضافه کرد : توسعه گمرک باعث تکامل و پیایی تولید و صنعت و در نهایت پیشرفت شهرستان می شود.
رییس گمرک ساوه هم در این مراسم با بیان اینکه حجم تجارت در آینده نزدیک در این گمرک افزایش می یابد افزود : با راه اندازی سامانه الکترنیک و اظهار نامه از راه دور کارهای گمرکی دربا سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
شریفی با بیان اینکه گمرک ایران در جهان به سطح 70 رسیده ، افزود : این جایگاه بسیار عالی بوده و با راه اندازی کامل گمرک ساوه این جایگاه ارتقاء پیدا می کند.
وی از استقرار میز خدمت سازمان های مرتبط با گمرک همچون استاندارد ، بهداشت و پایانه هه در این گمرک خبر داد و افزود : در این گمرک یک پنجره واحد برای تسریع در صادرات ، واردات و ترخیص کالاها مستقر می شود.
شریفی با بیان اینکه ساوه در ۀینده به بند خشک تبدیل می شود افزود : مجوز ترخیص کامیون و صدور موقت کالا اخذ شده است.