رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

جشنواره جوزغند و سوغات محلی نراق - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

جشنواره جوزغند و سوغات محلی نراق

 

جشنواره جوزغند و سوغات محلی نراق

جشنواره جوزغند و سوغات محلی نراق با محوریت جوزغند همه ساله در مهر ماه در موزه مردم شناسی شهر تاریخی نراق برگزار می شود

این جشنواره  شامل 20 غرفه می باشد که در هر غرفه گروه‌های دو تا چهار نفری مشغول به تولید و  عرضه  سوغات نراق هستند، از صنایع دستی و سوغات محلی نراق که در این جشنواره عرضه گردیده می توان به  گلیم، فرش ابریشمی، گیوه، عسل و گردو اشاره کرد .

سابقه شروع این جشنواره به سال 1387 باز میگردد و به یکی از جشنواره های فرهنگی استان مرکزی تبدیل شده و همه ساله گردشگرانی از سراسر کشور جهت بازدید و خرید از آن ، راهی نراق می گردند.

جوزغند شیرینی محلی شهر نراق است که تهیه آن ۱۵ روز زمان می‌برد و به گران‌ترین شیرینی محلی ایرانی به عنوان سوغات معروف است. فرهنگ معین یکی از معانی تعریف‌شده برای جوزغند را (جوز) شفتالوی خشک‌شده و (غند)، (آگند) یا (آکند) یعنی افکندن آورده است. جوزغند از میوه‌ای به نام (آلگ یا اَلگ ) که هم‌خانواده هلو است، ساخته می‌شود و طعم ترش و شیرین دارد. ابتدا میوه  اَلگ را پوست کنده  تا مدت  سه روز در پشت بام آفتاب بخورد و نیمه خشک  گردد ، سپس هسته آن را خارج کرده و  یک روز دیگر در آفتاب می‌ماند، بعد داخل این میوه را با مواد مخلوط تشکیل‌شده از مغز بادام، شکر، هل، مغز هسته زردآلو و خاک قند و در برخی موارد سایر مغزی ها و آرد نخودچی  پر می‌کنند

هفتمین جشنواره سوغات محلی نراق با محوریت جوزغند  تا 18 مهر از ساعت 9 صبح الی 20،  در محل موزه مردم شناسی و آب شهر تاریخی نراق از توابع شهرستان دلیجان دایر است.