جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

جشنواره برترین های مساجد استان مرکزی برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره برترین های مساجد استان مرکزی برگزار شد

جشنواره برترین های مساجد استان مرکزی برگزار شد

جشنواره برترین های مساجد استان مرکزی برگزار شد

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه روح الله استان مرکزی در حاشیه برگزاری این جشنواره افزود: مسجد از گذشته تا امروز یک نهاد مردمی بوده و همواره با جوشش مردم پایه گذاری برای آن مدیریت و برنامه ریزی شده و رشد و نمو کمی و کیفی مسجد با اراده مردم، معتمدین و نمازگزاران هر محله رقم خورده است.

سرهنگ پاسدار حمیدرضا ابراهیمی افزود: در این جشنواره همزمان در سراسر کشور در سطح استان نیز در تمام شهرستان های تابعه این جشنواره برگزارشد و از ارکان مساجد(هیات امناء، امام جماعت، خادم، فرمانده پایگاه ها و کانون های فرهنگی) در مجموع از 198 مفر در 12 ناحیه شهرستان ها تقدیر شد.

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه روح الله گفت: 10نفر و دو مسجد استان مرکزی انتخاب شده اند و همچنین پنج نفر از ارکان مساجد و یکی از مسجدهای استان در سطح کشور مورد تجلیل قرار می گیرند.

ابراهیمی با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره گفت: مسجد باید مرکز کارآفرینی، رسیدگی به مشکلات، تقویت علمی و درسی جوانان باشد و این جشنواره در راستای سخنان حضرت امام خمینی(ره) که فرمودند، انقلاب ما از مساجد شروع شد و مسجد سنگر ی است که باید حفظ شود، برگزار شد.


وی، با اشاره به احیا نقش مساجد در جامعه گفت: مساجد باید به سمت فعالیت فرهنگی خود حرکت کنند نه اینکه تنها در موقع نماز شاهد حضور مردم باشند و تاکید سازمان بسیج نیز بر این است که برای احیا نقش مساجد به پایگاه های بسیج در مساجد مستقر شوند.


وی افزود: حضور افراد در مساجد نشان از زنده بودن مسجد است و امید است با کمک مسئولان و نماینده ولی فقیه در استان مرکزی مساجد در هر ساعت از شبانه روز شاهد شرکت فعالانه افراد باشد

و بتوان یک انقلاب عظیم فرهنگی را در جامعه برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمن از مساجد کلید زد.
مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه روح الله گفت: انقلاب اسلامی کارکردهای اجتماعی و اعتقادی داشت و مسجد جزئی از کل حرکت امام و رهبری است، در سال 56 و 57 انقلاب اسلامی ایران بر پایه حرکت مردمی از مساجد آغاز شد.


ابراهیمی افزود: پس از پیروزی انقلاب نیز مساجد نقش های مختلفی نظیر خدمت رسانی، استقرار امنیت در محلات، حمایت و سازماندهی مردم با آغاز جنگ ، پشتیبانی و حمایت های مالی توسط خانواده ها، تشیع جنازه شهدا و رسیدگی به خانواده شهدا و رزمندگان را ایفا کردند.


بیش از 300 مسجد در نقاط مختلف استان مرکزی وجود دارد که در همه آن ها نمازهای جماعت در تمامی اوقات شرعی اذان اقامه می شود