جدول پخش برنامه های نوروز در شبکه آفتاب

شناسه : 341859882

جدول پخش برنامه های نوروز در شبکه آفتاب

 

جدول پخش برنامه های نوروز 96(سیما)

نحوه ی پرداخت به موضوع

مدت

(دقیقه)

 زمان پخش 

عنوان برنامه

تاریخ

ساعت

روز

این برنامه با حضور میهمانانی از خانواده های معظم شهدا،هنرمندان،شاعران،کارشناسان حوزه فرهنگ عامه و معارف و با بهره گیری از گزارشهای زنده از سرای سالمندان،بیمارستانها،آتش نشانی،ارتباط زنده با پلیس، معرفی جاذبه های گردشگری استان و پخش پیام نوروز رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس جمهور و مسئولین ارشد استانی  تلاش می شود در ساعات پایانی سال و شروع سال جدید اوقات مفرح همراه با ابتهاج معنوی برای مخاطب ایجاد کند.                                                                    

400

30-12-95

8 تا15

دوشنبه

با اجازه بهار(ویژه تحویل سال)

 در این برنامه که برای مخاطب زن وخانواده تهیه وپخش می شود  تلاش می شود با بهره گیری از آیتم هایی مثل خواننده،کارشناس ،گزارش موضوعی،توصیه های تغذیه ای،... علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت خانواده ها به مباحث محتوایی ازجمله صله ارحام،برنامه ریزی برای خانواده،توصیه های بهداشتی پزشکی مورد نیاز این ایام پرداخته شود.این برنامه خارج از استودیو ضبط می شود

60

ایام نوروز

45/10تا45/11

روزهای زوج

خانه آفتابی

 

برنامه ی راهیان نور با هدف آشنایی نسل جوان و نوجوان با فرهنگ دفاع مقدس ، معرفی الگو ها و اسطوره های ارزشی دفاع مقدس برای نسل حاضر و تحکیم پیوند ارزشی و فرهنگی نسل جوان دوران دفاع مقدس با نسل جوان امروز با اعزام گروه برنامه سازبه مناطق عملیاتی جنوب کشور تهیه و عرضه می شود.همچنین ارتباط های زنده با مناطق عملیاتی مورد توجه است.

30

ایام نوروز

30/15

هرروز

راهیان نور

این برنامه ی شبانگاهی که در ساعات پربیننده ی شبکه  پخش می شود با هدف  ایجاد فضای مفرح و شاد  متناسب با ایام نوروز برای مخاطب و ارائه ی اطلاعات مورد نیاز مخاطب(آب وهوا،راهها،...) با بهره گیری از آیتم های شاد ومفرح از قبیل  دوربین مخفی،میهمان بصورت زنده از فضای خارج استودیو پخش می شود

 

60

ایام نوروز

30/21تا30/22

هرشب

با اجازه بهار

این برنامه با حضور خردسالان و با هدف غنی سازی اوقات فراغت نوروزی کودکان و خردسالان و آموزش مفاهیم مورد نیاز آنها پخش می شود.

40

 

16تا40/16

روزهای فرد

گلدونه ها

رنگین کمان شامل انیمیشن های شاد ونوروزی(پارساکوچولو+شکرستان )

40دقیقه

ایام نوروز

10

هرروز

رنگین کمان

مجموعه داستانی قصه های یاسین روایت پسر بچه ای است که مسائل روزمره و حوادث اطرافش را بیش از سن خود درک و تحلیل می‌کند. هر قسمت از قصه های این سریال به صورت روان و کودکانه ولی با مضامین بزرگسال روایتی مستقل از زندگی را به تصویر می‌کشد و در تلاش است واقعیات جامعه را با رویکرد فرهنگی، اجتماعی و حقوق شهروندی و با هدف فرهنگ سازی به موضوعات فرهنگ شهر نشینی، آپارتمان نشینی، پیشگیری از آلودگی هوا ، طلاق، شورای مدارس، صنعت و صنایع و ... مطرح و به دنبال راه حل باشد.          

35دقیقه

1/1/96

12:20

هرروز

قصه های یاسین

دراین مستند آشنایی با بکرترین و زیباترین نقاط طبیعی ایران، آشنایی و همدلی با اقوام مختلف ایران، تماشای مناظر و جاذبه‌های وطن عزیزمان از منظری دیگر، لمس زندگیِ زیبا و ساده طبیعت نشینان و آشنایی با عقاید و سنن و فرهنگ‌های زیبا و مختلفی که در ایران وجود دارد.                                           

50دقیقه

1/1/96

18:00

هرروز

مستند ایرانگردی

آشنایی با آداب ورسوم ومناطق گردشگری استان

30دقیقه

1/1/96

22:45

هرروز

مستند های تولیدی

این برنامه در فضای تفریحی و سرگرمی و با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه پخش می شود                                                       

30تا25دقیقه

1/1/96

19:00

هرروز

نسیم استانها

این برنامه در فضای تفریحی و سرگرمی و با هدف ایجاد نشاط و شادابی در جامعه پخش می شود                                                  

15دقیقه

1/1/96

 

هرروز

لبخند آفتاب

آشنایی با روستاهای استان مرکزی وآداب ورسوم آنها

30دقیقه

1/1/96

 

هرروز

گلچین اینجا آبادی

در روزهای قبل از عید زندانیان برای گرفتن مرخصی تلاش زیادی می کنند و به برخی از آنها مرخصی داده می شود اما در این بین ۴ نفر از آنها که بیشترین استحقاق برای دریافت مرخصی داشتند با مرخصی شان موافقت نمی شود و بدین ترتیب اتفاقات تازه ای آغاز می شود                                              

45دقیقه

30/12/95

30:20

هرروز

سریال ما فرشته نیستیم

به دنبال خوشبختی(طنزایرانی)/ گرگ مبارز(اکشن)/ شارلاتان(طنزایرانی)/ دنیای ژوراسیک(تاریخی- اکشن)/ شجاع دل(تاریخی)/ استاد کونگ کیو(اکشن)/ به خاطر چنددلاربیشتر(وسترن)/ بی پولی(اجتماعی- خانوادگی)/ تروی(تاریخی) درقلمرو ممنوعه(اکشن)/ سرزمین خورشید(دفاع مقدس)/ از مابهترون(طنزایرانی)/ پاکباخته(خانوادگی)/

70

29-12-95تا

13-12-95

14

هرروز

فیلم سینمایی

املاکی ها(طنزایرانی)/ تیرانداز(اکشن)/ پمپی(حادثه ای)/ دلداده(طنزایرانی)/ سریع وخشن7(اکشن)/ هرچی تو بخوای(طنزایرانی) /پناهگاه(اکشن)/ تعقیب کوبنده(حادثه ای)/ پلیس های ناخلف(اکشن)/  هشت میلیمتری(حادثه ای)/  مسافر ری(مذهبی) / داستانهای طول ودراز کاپیتان درک(اکشن)  / /ترومن(تاریخی)                                                           Aپروژه   

70

29-12-95تا

13-12-95

22:30

هرشب

فیلم سینمایی

 

 

*******************************************************************

                                                               جدول پخش برنامه های نوروز 96(صدا)

خلاصه ای از موضوعات برنامه

مدت

(دقیقه)

زمان پخش

عنوان برنامه

تاریخ

ساعت

روز

این برنامه از ساعت 11 روز سی ام اسفندماه95 به مدت240 دقیقه و بصورت زنده پخش می شود ماهیت این برنامه،اطلاع رسانی در زمینه هایی مانند آداب ورسوم نوروز،سرگرمی متناسب با فضای مفرح عید ومباحث اخلاقی ومعرفتی می باشد                                           

280

30-12-95

10 تا15

دوشنبه

صدای پای بهار(ویژه تحویل سال)

در این برنامه که بصورت زنده اجرا می شود تلاش می شود با پرداختن به مقوله های دین ، امید ، اخلاق ،آگاهی علاوه بر ایجاد نشاط  وشادابی در جامعه به کارکردهای اجتماعی عید نوروز از قبیل صله رحم،تقویت همبستگی اجتماعی و... پرداخته شود. ودرقالب آیتم ها متنوع اطلاعات مورد نیاز مخاطب از قبیل وضع آب و هوا ، جاده های استان ، امکان دیدنی ، گردشگری استان ،...تامین شود .

150

ایام نوروز

10تا30/12

هرروز

با اجازه بهار

 

در این برنامه عصرگاهی که از تاریخ29-12-95 بصورت زنده اجرا می شود با بهره گیری از آیتم های: گزارش شهرستان/آداب و رسوم/ معرفی جاذبه های تاریخی-گردشگری-صنایع دستی و سوغات استان/ ارتباط با مراکزاستانها/ توصیه های بهداشتی /گزارش و ارتباط با راهیان نور/ هواشناسی/ نمایش طنز/ خوانندگان استانی / ارتباط پلیس راهور-پلیس راه-انتظامی-اجتماعی-امنیت -فتا/ ارتباط با اعضای ستاد خدمات سفر/ سرود و موسیقی/بسته گزارشی شعار سال/گزارش مردمی/ تلاش می شود علاوه بر معرفی کارکرد نوروز اطلاعات مورد نیاز و بروز مخاطبان و مسافران نوروزی به ایشان ارائه شود.

150

ایام نوروز

17تا30/19

هرروز

گل بهار

در این برنامه ی عصرگاهی که در ساعات پرمخاطب و ایام پایانی سال95 بصورت زنده اجرا می شود  تلاش می شود با بهره گیری از آیتم های شاد ومفرح فضای مفرح و شاد  متناسب با ایام  پایان سال برای مخاطب ایجاد شود  و اطلاعات مورد نیاز مخاطب(آب وهوا،راهها،...) به مخاطب ارائه شود.

60

25-12-95الی 28-12-95

18تا30/19

هرروز

به استقبال بهار

این برنامه با هدف معرفی آداب و سنن صحیح فرهنگ بومی و محلی مردم استانهای کشور هر روز در 2بخش صبحگاهی و عصرگاهی توسط یکی از مراکز استانها بصورت زنده اجرا و در سراسر کشورپخش می شود که برنامه صبحگاهی روز8-1-96را استان مرکزی اجرا می کند

60

ایام نوروز

9تا10

15 تا 16

ایام نوروز

سفرنامه

 با توجه به جذابیت برنامه های نمایشی برای مخاطبان، برنامه نمایش نوروزی با محوریت و رویکرد طنز و سرگرمی و با دست مایه قرار دادن موضوعات اجتماعی مرتبط با نوروز  در ایام نوروز پخش می شود.

25

از29-12- 95تا    13-1-96

13:30

ایام نوروز

نمایش نوروزی

برنامه مستند گردشگری با هدف معرفی جاذبه های گردشگری استان به مخاطبان و مسافران نوروزی  و با هدف ارتقای فرهنگ  گردشگری و حمایت از صنعت گردشگری استان پخش می شود.

15

از29-12- 95تا    13-1-96

7:15 صبح

23:15 شب

ایام نوروز

مستند گردشگری

این برنامه ادبی با رویکرد معرفی جایگاه نوروز و بهار در ادبیات غنی فارسی پخش می شود

25

ایام نوروز

20:35

ایام نوروز

بهاریه

مسابقه جذاب مشاعره به صورت تامینی از شبکه سراسری رادیو با عنوان (به سوی سیمرغ)  پخش می شود و هدف برنامه بهره گیری از فرهنگ وادبیات فارسی جهت غنی سازی اوقات فراغت مخاطب است.

40

ایام نوروز

6:30

ایام نوروز

مسابقه مشاعره

بازخوانی داستانهای کهن ایرانی همراه با موسیقی و ترانه از اهداف مهم این برنامه است.

15

ایام نوروز

3

ایام نوروز

داستانهای کهن پارسی

در این برنامه که در ساختار مستند گزارشی تهیه شده است به معرفی  روستاها ی استان مرکزی ،جاذبه های گردشگری روستاها،آداب و رسوم رایج در روستاها پرداخته می شود.

25

ایام نوروز

7:30

ایام نوروز

صدای روستا

 در این برنامه مباحث مختلف مرتبط با خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی مطرح می شود

25

ایام نوروز

20:03

از یکم فروردین96

کاشانه مهر

 

 

 

جدول پخش برنامه های نوروز 96(خبر)

- تولید وپخش گزارشهای  گردشگری با هدف معرفی جاذبه های گردشگری استان

- تولید و پخش گزارشهای راهیان نور

- تولید و پخش گزارش هایی با محوریت مهمترین رویدادهای استان در سال95

- تولید و پخش گزارش هایی با محوریت مهمترین رویدادهای ورزشی استان در سال95

- تولید و پخش گزارش هایی با محوریت معرفی شهدای استان با عنوان "یادمان باشد"

-  ارتباط با کمیته های ستاد خدمات سفر و ارائه اطلاعات مورد نیاز مخاطب

- تولید و پخش گزارشهایی با رویکرد معرفی جاذبه های گردشگری ، دیدنیها ، مشاهیر و مفاخر استان مرکزی از شبکه های سراسری