رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تولید ۷۰ درصد نیاز الکل کشور در اراک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تولید ۷۰ درصد نیاز الکل کشور در اراک

  کارخانه الکل سازی اراک ۷۰ درصد نیاز کشور به این ماده را تامین می‌کند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل کارخانه الکل سازی در اراک گفت: ۲۲ کارخانه تولید کننده در این زمینه وجود دارد که کارخانه الکل سازی اراک به تنهایی ۷۰ درصد نیاز کشور را تولید می‌کند.

آزدو افزود: روزانه بیش از ۱۵ هزار لیتر الکل در کار خانه الکل سازی اراک تولید می‌شود که کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت تولید این کارخانه است.

او با بیان اینکه با فعالیت این کارخانه الکل سازی کشور در تولید الکل به بی نیازی رسید افزود: روزانه بیش از ۱۵ هزار لیتر الکل در کار خانه الکل سازی اراک تولید می‌شود که کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت تولید این کارخانه است.

آزدو گفت: مبنای تولید در این کارخانه تفاله‌های چغندرقند کارخانه‌های سازنده قند کشور است که تا پیش از این به عنوان ماده درو ریختنی یا خوراک دام بود و با تبدیل به الکل ارزش افزوده ۵۰ برابری پیدا می‌کند.

مدیرعامل کارخانه الکل سازی در اراک گفت: این کارخانه  اشتغال مستقیم ۳۲ نفر را فراهم کرده و  بیش از ۲۰۰ نفر نیز به صورت غیر مستقیم مشغول کارند.

آزدو با اشاره به اینکه زمینه صادرات این محصول هم فراهم است افزود: در صورت حمایت و رفع موانع صادراتی زمینه صادرات این محصول وجود دارد و این کارخانه به تنهایی می‌تواند سالانه ۴۰ میلیون لیتر الکل صادر کند که ارزآوری آن ۳۵ میلیون دلار است.اشتـراک در شبـکه های اجتمـاعی

 

       
 
    
   
    __   __   __