تولید اتصالات لوله‌های انتقال میعانات نفتی در اراک

 

  ۶۰ درصد نیاز صنعت کشور به اتصالات لوله‌های انتقال میعانات نفتی در شرکت ماشین سازی اراک تامین می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ ۶۰ درصد نیاز صنعت کشور به اتصالات لوله‌های انتقال میعانات نفتی در شرکت ماشین سازی اراک تامین می‌شود.

در گذشته، دانش ساخت این قطعات حساس تنها در اختیار هشت کشور صنعتی جهان بود اما با دستیابی متخصصان شرکت ماشین سازی به این فن آوری، امسال 60 و در سال آینده 100 درصد نیاز کشور را تامین می کند.

فلنج نوعی اتصال برای متصل شدن لوله های انتقال میعانات نفتی با قطور مختلف به هم و به مخازن و ایستگاه های تقلیل و یا افزایش فشار است که به دلیل تخصصی بودن آلیاژ و نوع اتصال تکنولوژی تولید آن تنها در اختیار ۸ کشور آمریکا انگلیس آلمان فرانسه ایتالیا ژاپن چین و روسیه بود و ایران به جمع کشورهای تولیدکننده این محصول پیوسته است.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک گفت: گروه متالوژی این شرکت با ظرفیت تولید سالانه ۱۰ هزار تن انواع محصولات تخصصی ۶۰ درصد نیاز کشور به انواع فلنج های مورد نیاز صنعت نفت را برطرف کرده که در سال آینده با اجرای طرح‌های افزایش ظرفیت، نیاز ۴۰ درصدی کشور به واردات این محصول هم مرتفع خواهد شد.

صفری افزود : انواع رینگ دیسک و چرخ قطار هم از جمله دیگر تولیدات مهم و تخصصی در گروه متالوژی شرکت ماشین سازی اراک است که این شرکت به عنوان اصلی ترین تولید کننده چرخ قطار ۷۰ درصد نیاز ۱۵ هزار قطعه‌ای هر ساله کشور به چرخ قطار را تولید و تامین می‌کند.

مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک افزود: ریخته گری یکپارچه و تولید شیر دروازه ای ۴۲ اینچ به وزن ۲۵ تن و ارتفاع ۷ متر برای خط انتقال نفت خام در جنوب کشور یکی دیگر از تولیدات مهم شرکت ماشین سازی است که با مشارکت شرکت بخش خصوصی گداختار تولید و از استانداردهای روز دنیا برخوردار است و نیاز کشور به این محصول وارداتی تامین شده است

 


دانلود