جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

تودیع و معارفه در فرودگاه اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

تودیع و معارفه در فرودگاه اراک

تودیع و معارفه در فرودگاه اراک

تودیع و معارفه در فرودگاه اراک

 

با حضور مهابادی مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور و جمعی از مسئولان استانی و کشوری صبح امروز مدیر جدید فرودگاه اراک معرفی شد.

در این مراسم مهندس حسین نسب به عنوان مدیر فرودگاه اراک معرفی و از خدمات مرتضوی تقدیر و تجلیل شد.

در این آئین مهابادی مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور گفت: امروزه شبکه پروازی به عنوان قدرت نرم است و می بایست به نحو شایسته از آن حمایت شود.

صنعت حمل و نقل هوایی با کمال تأسف مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم هر چه زودتر غبار از روی این صنعت هوایی زدوده شود.

مهابادی خاطرنشان کرد: فرودگاه اراک در این مدت 20 ساله بالغ بر 100 میلیارد تومان هزینه دربر داشته است و با تعطیلی و نبود و پرواز و عدم استقبال سالیانه 3 میلیارد تومان ضرر و زیان می دهد و ا ز طرف دیگر هم درآمد آن صفر است.

فیلی معاون عمرانی استانداری هم نزدیکی به تهران، عدم استقبال از مسافرت هوایی را علت اصلی این رکود دانست و گفت: با هماهنگی هایی که انجام شده امیدواریم سال آینده شاهد رشد و شکوفایی فرودگاه اراک باشیم.

تاج آباد رئیس شورای اسلامی کلان شهر اراک هم در این جلسه از وضعیت پیش آمده فرودگاه گلایه کرد و گفت: با این همه هزینه متاسفانه پس از 16 سال از گذشت بهره برداری فرودگاه اراک هنوز رونقی نگرفته است و امیدواریم با حمایت های استانی، هواپیمایی کشور و فرودگاهها شاهد رونق فرودگاه باشیم.

ساخت فرودگاه اراک در مساحتی بالغ بر 480 هکتار زمین از سال 74 کلید خورد و در شهریور 78 به بهره برداری رسید و تاکنون هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد تومان دربر داشته است.