جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

توجه به فاکتورهای ارتقاء سلامت زندانیان ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

توجه به فاکتورهای ارتقاء سلامت زندانیان ضروری است

توجه به فاکتورهای ارتقاء سلامت زندانیان ضروری است

توجه به فاکتورهای ارتقاء سلامت زندانیان ضروری است

جانشین زندان‌های استان مرکزی بر لزوم توجه به فاکتورهای ارتقاء سلامت زندانیان تأکید کرد.

محمود باهنر در نشست اعضای  شورای اداری زندا‌ن‌های استان مرکزی که با موضوع تشریح دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در سالن جلسات این اداره‌کل تشکیل شد، بر ضرورت توجه به فاکتورهای ارتقاء سلامت زندانیان تأکید کرد.

جانشین زندان‌های استان مرکزی تصریح کرد: نتیجه فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی باید با رویکرد باز سازگاری اجتماعی بوده و عدم بازگشت مجدد مددجویان به چرخه بزه را در پی داشته باشد.

باهنر با اشاره به ضرورت دستورالعمل ابلاغی رئیس قوه قضائیه در خصوص ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها گفت: در این مقوله لزوم تعامل هر چه بیشتر با مسؤولان قضایی و قضات شعب و همچنین استفاده بهینه از تأسیسات حقوقی و همچنین پیگیری مداوم وضعیت زندانیان تحت قرار احساس می‌شود.

جانشین زندان‌های استان مرکزی همچنین به تشریح وضعیت امنیتی زندان‌های استان پرداخته و بر افزایش هر چه بیشتر ضریب امنیتی زندا‌ن‌های استان تأکید کرد.

باهنر افزود: با توجه به کاهش چشمگیر آمار مرگ و میر در زندان‌های استان طی سه سال گذشته ضرورت توجه به فاکتورهای  ارتقای سلامت زندانیان و رسیدگی مداوم برای بیماریابی و توجه به وضع جسمی و سلامت زندانیان با سابقه بیماری بیشتر است.