سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

تغییر نگرش جامعه به معتادان بهبود یافته امری ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

تغییر نگرش جامعه به معتادان بهبود یافته امری ضروری است

تغییر نگرش جامعه به معتادان بهبود یافته امری ضروری است

تغییر نگرش جامعه به معتادان بهبود یافته امری ضروری است

استاندار مرکزی گفت: جامعه باید معتادان بهبود یافته را به گرمی بپذیرد زیرا اگر حمایت های لازم از این قشر پس از بهبودی صورت نگیرد بازگشت مجدد آنان به دام اعتیاد دور از دسترس نیست.

محمود زمانی قمی در بازدید از مرکز اقامت، درمان و نگهداری معتادان روستای ابراهیم آباد اراک افزود: همه آحاد جامعه باید کمک کنند تا افراد گرفتار از آسیب و بلای خانمان سوز اعتیاد رهایی پیدا کنند.

وی بیان کرد: بسیاری از رفتارهای غلط و بی اخلاقی با معتادان بهبود یافته می تواند مسیر زندگی این افراد را تغییر دهد و از آنان مجرمانی بزرگ بسازد.

استاندار مرکزی ادامه داد: در مرکز ابراهیم آباد اراک با وجود امکانات محدود و تنگناهای مختلف تلاش های زیادی در راستای بهبود معتادان به کارگرفته شده اما هنوز تا رسیدن به وضعیت رضایت بخش فاصله است.

زمانی قمی اظهار کرد: رفع مشکلات این مرکز با جدیت دنبال می شود و به این منظور نشستی تخصصی با حضور مسئولان مربوطه در آینده ای نزدیک برگزار می شود.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب به امر مقابله با آسیب های اجتماعی به ویژه موضوع اعتیاد تاکید ویژه دارند که این مهم باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار مرکزی عنوان کرد: نیروی انتظامی این استان تاکنون در راستای مبارزه با مواد مخدر گام های بلندی برداشته و انتظار است همه نهادها و دستگاه ها در این راستا همت و تلاشی مضاعف را سرلوحه امور خود قرار دهند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی هم در جریان این بازدید گفت: بحث مراقبت های پس از خروج معتادان بهبود یافته از اهمیت ویژه ای برخوردار است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

نبی الله شاه محمدی حیدری افزود: خیران نقش موثری در راستای حمایت از معتادان بهبود یافته دارند و کمک های خیرین باید در این مسیر افزایش یابد.

وی بیان کرد: تعداد پذیرش شدگان در مرکز ابراهیم آباد اراک از 90 نفر در سال گذشته به 120 نفر در سال جاری افرایش یافته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی ادامه داد: در مرکز اقامت، درمان و نگهداری معتادان ابراهیم آباد اراک تیم مجرب درمانی حضور دارد و با همت اداره کل فنی و حرفه ای این استان کارگاه جوشکاری این مرکز در یک ماه آینده راه اندازی و پس از آموزش های لازم گواهینامه فنی و حرفه ای اهدا می شود.

شاه محمدی حیدری عنوان کرد: در هشت ماه گذشته 403 معتاد دستگیر شده توسط نیروی انتظامی این استان در قالب 24 هزار و 663 نفر روز در این مرکز نگهداری شده و خدمات لازم را دریافت کرده اند.

وی گفت: در این مدت با پیگیری های صورت گرفته برای 33 نفر از معتادان بهبود یافته در این مرکز اشتغال ایجاد شده که امید است این مهم با حمایت های ویژه دستگاه ها و نهادهای مختلف افزایش بیشتری یابد.

دبیر شواری هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان مرکزی اضافه کرد: دستگیری معتادان متجاهر و نگهداری آنان در این مرکز نقش موثری در کاهش مرگ و میر این قشر، افزایش رضایتمندی عمومی، جلوگیری از پدیده کارتن خوابی در سطح شهر، کاهش سرقت های خرد، قطع ارتباط معتادان با سرپنجه های قاچاق و کاهش مستقیم و غیرمستیم خسارت های اجتماعی و فرهنگی داشته است.

شاه محمدی حیدری تاکید کرد: در هشت ماه گذشته چهار هزار نفر از معتادان دستگیر شده توسط ماموران انتظامی این استان در مرکز درمان میان مدت پذیرش شده اند.

در جریان این بازدید مقرر شد مخابرات استان مرکزی تا یک هفته آینده تعدادی خط تلفن در این مرکز دایر و اداره کل ورزش و جوانان و سازمان برنامه و بودجه استان اقدام های لازم را در خصوص تجهیز سالن ورزشی مرکز و سیستم های گرمایشی و سرمایشی در دستور کار قرار دهند.

هم اکنون در مرکز اقامت، درمان و نگهداری معتادان ابراهیم یافته اراک 120 نفر از معتادان بر اساس ماده 16 مراقبت می شوند.