جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تصاویر خصوصی را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری نکنید - نمایش محتوای خبر

 

 

تصاویر خصوصی را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری نکنید

تصاویر خصوصی را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری نکنید

تصاویر خصوصی را در شبکه‌های اجتماعی بارگذاری نکنید

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی در خصوص عدم بارگذاری تصاویر خصوصی در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد و گفت: ممکن است افراد بزه‌کار از تصاویر سوءاستفاده و حریم خصوصی شما را دچار خدشه کنند.

مصطفی نوروزی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر پرونده‌هایی با عناوین هتک حیثیت، انتشار تصاویر خصوصی و اخاذی در مراجع قضایی و انتظامی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در تحقیقات پلیس مشخص شده است که در اکثر موارد بزه‌دیدگان، خود اقدام به درج تصاویر در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و متهمان با انگیزه‌های متفاوتی به اکانت این افراد دسترسی پیدا کرده و اقدام به کلاهبرداری یا انتشار تصاویر می‌کنند، در این راستا از عموم افراد تقاضا داریم از این موارد خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان مرکزی به شهروندان هشدار داد: در صورتی که گوشی یا سیم کارت اشخاص مورد سرقت قرار می‌گیرد، بلافاصله بعد از غیر فعال سازی نسبت به اخذ سیم کارت جدید اقدام، سپس به اکانت خود در شبکه‌های اجتماعی ورود کرده و نسبت به تغییر رمز ورود و پاک کردن تصاویر شخصی اقدام کنند.

نوروزی افزود: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی  www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی آن را به کارشناسان پلیس فتا اعلام کنند.