جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

تشکیل چهاردهمین کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل چهاردهمین کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک

چهاردهمین کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک

 

در چهاردهمین کارگروه کاهش آلودگی هوای شهر اراک آخرین وضعیت دیگ های ایرالکو و واحد آند سازی این کارخانه در شهرک صنعتی خیرآباد، وضعیت سوخت نیروگاه حرارتی شازند و گاز رسانی به کوره های آجرپزی مورد بررسی قرار گرفت .

بادکوبه ای مدیر عامل ایرالکو که در جلسه حاضر شده بود گفت: در طی 5 روز گذشته 12 دیگ استاندارد به مدار تولید اضافه شد که با احتساب 10 دیگ قبل مجموعا 22 دیگ در مدار قرار دارد که تا پایان آذر 70 دیگ استانداردسازی می شود د.

این قول مدیر عامل ایرالکو در حالیست که باید تا پایان همین ماه 78 دیگ غیر استاندارد از مدار تولید خارج شود . استاندار نیز در این جلسه گفت : شرکت ایرالکو متاسفانه خروج 320 دیگ آلاینده و آغاز پروژه آند سازی در شهرک صنعتی خیرآباد را به تاخیر می اندازد که باید بعد از این جلسه یک برنامه مشخص و اجرایی را به سازمان صنعت معدن و تجارت ارائه دهد تا بتوان به استناد به آن آلایندگی این کارخانه را کاهش داد .

مقیمی با بیان اینکه تولید از اهمیت زیادی برخوردار است اما صنایع آلاینده باید هر چه سریعتر برای اصلاح خط تولید خود برنامه ریزی کنند و با اجرای آن آلایندگی خود را از بین ببرند .

استاندار در خصوص نیروگاه هم گفت: نیروگاه حرارتی شازند باید تا زمان قبل از اضطرار از سوخت گاز استفاده کند و زمانی که به دلیل شدت سرما گاز نیروگاه تامین نشد مقطع کوتاهی به دلیل اهمیت انرژی برق می تواند از مازوت استفاده کند .

رجایی نماینده مردم اراک ، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی از تغییرات مدیریتی مداوم در صنایع استان انتقاد کرد و گفت : زمانی که تصمیمی در خصوص یک صنعت آلاینده در کارگروه گرفته می شود با تغییر مدیریت ضمانت اجرایی آن از بین می رود که این موضوع قابل قبول نیست .  

رجایی افزود :نیروگاه حرارتی شازند هر چه سریعتر موضوع فیلتراسیون خود را اجرایی کند تا شاهد کاهش آلایندگی آن باشیم .