جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

تشریح برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی در ماه رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی در ماه رمضان

تشریح برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی در ماه رمضان

تشریح برنامه‌های قرآنی تبلیغات اسلامی در ماه رمضان

 

 رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برنامه‌های قرآنی این اداره‌کل را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی برنامه‌های قرآنی این اداره‌کل را تشریح کرد و گفت: اجرای طرح قرآن در رمضان  از اهم برنامه‌های قرآنی است.

 حجت‌الاسلام سرلکیان با اشاره به اینکه برنامه‌های قرآنی امسال این مرکز همچون سال‌های گذشته برگزار می‌شود افزود: برپایی جلسات جزءخوانی تحت عنوان «قرآن در رمضان» با حضور مرتلان بنام در سراسر نقاط شهری و روستایی استان اجرا میگردد.

وی از برپایی جلسات جزءخوانی در ۷۰۰ نقطه شهری و روستایی استان خبر داد و گفت: در بسیاری از نقاط شهری و روستایی جلسات جزءخوانی به صورت خودجوش و مردمی برگزار می‌شود، در اراک نیز این مراسم رأس ساعت ۱۸ در مصلای بیت‌المقدس اراک آغاز می‌شود و پس از اتمام قرائت، آیت‌الله دری نجف‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان تفسیری از کلام وحی بیان می‌کند.

رئیس اداره امور قرآنی اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی همچنین از برپایی محافل انس با قرآن در ۱۲ شهرستان استان خبرداد و افزود: به طور معمول در هر شهرستان ۳ محفل با حضور قاریان استانی و کشوری برپا می‌شود.

حجت الاسلام سرلکیان اجرای طرح «بینات ۲۲» را از دیگر برنامه‌های اجرایی عنوان کرد و گفت: : این طرح ویژه ماه مبارک رمضان با محوریت تفسیر سوره «غافر» ویژه گروه سنی ۱۶ سال به بالا در مؤسسات، خانه‌های قرآنی شهری و روستایی برگزار می‌شود و پس از اتمام دوره ۲۸ روزه از داوطلبان آزمون گرفته شده و گواهی‌نامه اعطا می‌شود.

سال گذشته در طرح «بینات ۲۱» هزار و ۸۷۹ نفر شرکت داشتند که از این تعدادهزار و ۸۱۸ نفر موفق به دریافت گواهینامه شدند.