رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

تشریح برنامه‌های قرآنی اداره‌کل ‌ارشاد استان مرکزی در ماه رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

تشریح برنامه‌های قرآنی اداره‌کل ‌ارشاد استان مرکزی در ماه رمضان

تشریح برنامه‌های قرآنی اداره‌کل ‌ارشاد استان مرکزی در ماه رمضان

تشریح برنامه‌های قرآنی اداره‌کل ‌ارشاد استان مرکزی در ماه رمضان

 

گروه فعالیت‌های قرآنی ــ معاون قرآن وعترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی ویژه‌برنامه‌های قرآنی این اداره‌کل را تشریح کرد.

علیرضا حاج‌علی‌بیگی، معاون قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، از برگزاری همایش قرآنی «بر آستان جانان» در قالب تکریم بانوان فعال قرآنی در روز پنجشنبه، ۲۶ اردیبهشت خبرداد و گفت: برگزاری نمایشگاه قرآنی در دو محور هنری و کودک و نوجوان از یک‌شنبه، ۲۱ اردیبهشت تا ۴ خرداد‌ماه در فرهنگسرای آینه برپا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه تایپو‌گرافی با محوریت اسماءالحسنی در تاریخ شنبه، ۲۸ اردیبهشت‌ماه در مرکز علمی ـ کاربردی فرهنگ و هنر اراک، تصریح کرد: نمایش خیابانی «معجزه پاکی» با محوریت کربلایی کاظم ساروقی از ۳۰ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا دوم خرداد‌ماه در میدان شهدا اراک اجرا می‌شود.

حاج‌علی‌بیگی اضافه کرد: اجرای ۱۰ محفل تفسیر قرآن در شهرستان‌های اراک، ساوه، دلیجان، خمین، کمیجان، شازند، تفرش از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان است، گردهمایی مدیران مؤسسات قرآن و عترت استان ۲۵ اردیبهشت‌ماه در ساروق و حمایت از مراسم جزءخوانی مصلی بیت‌المقدس اراک از دیگر برنامه‌هاست.

وی از دیگر برنامه‌های قرآنی ماه مبارک رمضان به همایش تقدیر از فعالان و مقام‌آوران قرآنی استان مرکزی در تاریخ شنبه، ۱۱ خرداد ماه اشاره کرد و افزود: غرفه‌ای در نمایشگاه بین‌المللی قرآن تهران با موضوع کربلایی کاظم ساروقی با هدف ارائه مستندات زندگی ایشان و ارائه توانمندی‌ها و دستاوردهای قرآنی استان به استان مرکزی اختصاص داده شده است.