جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

تداوم رونق تولید در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

تداوم رونق تولید در استان مرکزی

تداوم رونق تولید در استان مرکزی

تداوم رونق تولید در استان مرکزی

استاندار مرکزی جهت گیری توسعه استان در سال گذشته را مثبت دانست و از تداوم رونق تولید در سال جاری خبر داد .

محمود زمانی قمی در اولین جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور مدیران دستگاه ها و فرمانداران در اراک تشکیل شد افزود : با وجود تمامی مشکلات یکی از سیاست های امسال تداوم رونق تولید است و در حد توان کارهای زیربنایی انجام گرفته است.

وی به پرداخت بیش از 716 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صاحبان صنایع در سال گذشته اشاره کرد و گفت : این میزان بیش از تعهدات پیش بینی شده استان بوده است.

 زمانی قمی افزود : در جلسه ای که با صندوق کارآفرینی امید کشور داشته ایم، مقرر شد در صندوق کارآفرینی امید ، شرکت ها سپرده گذاری داشته باشند و تسهیلات دریافت کنند که سهم امسال استان بیش از 30 میلیارد تومان است.

استاندار مرکزی همچنین به دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا  اشاره کرد و افزود : رعایت شئون اخلاق انتخاباتی حائز اهمیت است و باید انتخاباتی پرشور و رقابتی را داشته باشیم و برای پیشرفت کشور باید امید و اخلاق در جامعه رواج  یابد.

حاجی پور رئیس صنعت ، معدن و تجارت استان هم گفت : سال گذشته در راستای طرح رونق تولید یک هزار و 66 واحد صنعتی 716 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند که تداوم این امر در سال جاری نیز در دستور کار است

وی از پیش بینی ایجاد 1000 شغل جدید با تزریق 50 میلیون تومان تسهیلات به هر یک از واحد های تولیدی در سال جدید خبر داد

حاجی پور ادامه داد : 247 طرح بالای 60 درصد در استان وجود دارد که پیش بینی اشتغال این طرح ها 8 هزار و320 نفر است

میر اشرفی مدیر کل گمرکات استان مرکزی هم از صادرات 670 میلیون دلاری کالا از استان به خارج کشور در سال گذشته خبر داد و افزود :  این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد افزایش داشته است