سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای خبر

 

 

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان

 

 

صداوسیمای استان مرکزی در ایام ماه مبارک رمضان 99، با ویژه برنامه های افطار و سحرهای این ماه مبارک و همچنین تولید و پخش برنامه های جدید متنوع و عرفانی دیگر همراه روزه داران ارجمند در ماه میهمانی خدا خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، سیمای شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان با تهیه و پخش ویژه برنامه سحرگاهی «سحر خیزان» به تهیه کنندگی آقای روح اله ذوالفقاری، یک ساعت قبل از اذان صبح با آیتم هایی از قبیل: «آرم، مناجات خوانی، ترجمه دعای ابوحمزه،بخش درّ ناب: معرفی علما، میان برنامه های گرافیکی، تواشیح، مناجات، کلام بزرگان، دعای سحر و...»  به استقبال این ایام معنوی و لحظات ماندگار خواهد رفت.

یکی دیگر از ویژه برنامه های سیمای شبکه آفتاب در ماه رمضان، ویژه برنامه «قبول باشه» می باشد که در لحظات عرفانی افطار با هدف ترویج فضائل اخلاقی هر روز بصورت زنده ساعت 19:15 به تهیه کنندگی آقای محمد طالبی و با بخش هایی از قبیل: « آرم، مجری، میان برنامه، دعای هر روز، توصیه های سلامت، گزارش طنز، داستانک، مناجات نامه، کلام بزرگان، ارتباط با مخاطب، کارشناسی مذهبی و...  مهمان سفره های افطار هم استانی های عزیز می باشد.

  از دیگر اقدامات ویژه و طرح های جدید سیمای شبکه آفتاب در این ایام می توان به پخش زنده جزء خوانی قرآن کریم از حدود  12  امامزاده استان با قرائت مرتلین استانی- تولید و پخش ویژه برنامه سحر ماه مبارک رمضان از امامزادگان استان با حضور کارشناسان استان - ضبط و پخش تفسیر آیات قرآن کریم با حضور یکی از علمای قم در یکی از امامزادگان استان اشاره نمود؛ که هر سه طرح برای اولین بار است که در رسانه استانی با مشارکت اداره کل اوقاف و امور خیریه و هیات رزمندگان اسلام استان مرکزی تقدیم نگاه گرم مخاطبان شبکه می شود.

همچنین سیمای شبکه آفتاب با تهیه و تدارک مناجات خوانی در یکی از مساجد استان - برگزاری مسابقه قرآنی استانی فراز خوانی با مشارکت مجمع قرآنیان اراک - مسابقه قرآنی پیامکی کتاب «حضرت آقا» با مشارکت اداره قرآن تبلیغات اسلامی استان- مسابقه پیامکی «چشمه سار حکمت» از حکمت های نهج البلاغه با مشارکت بنیاد غدیر استان -  راه اندازی پویش مردمی «همدلی یا کمک مومنانه» برای حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان از بیماری کرونا و...  همراه مخاطبان و بینندگان همیشگی خود در این ایام معنوی خواهد بود.

 

صدای شبکه آفتاب نیز در ایام ماه مبارک رمضان، با ویژه برنامه هایی متنوع برای مخاطبان خود، به استقبال این ماه کریم خواهد رفت.

ویژه برنامه سحرگاهی این شبکه رادیویی «سحوری» نام گرفته است که در ماه مبارک رمضان، همه روزه ازساعت 04:30  بامداد با تهیه کنندگی آقای علیرضا اهوازی در لحظات آرامش بخش سحر با آیتم هایی همچون: گفتار درباره مکارم اخلاق، موسیقی و ابتهال و تواشیح، کارشناسی درباره موضوع، دعای سحر، گزارش از مشاغل بیدار، سحر خوانی و... تقدیم شنوندگان عزیزخواهد شد.

ویژه برنامه «بر سفره محبوب» نیز عنوان دیگر برنامه ای است که هر روز ساعت 18:30 بصورت زنده و مستقیم به تهیه کنندگی آقای علیرضا یعقوبی بمدت 90 دقیقه با آیتم هایی از قبیل: « مسیر مهربانی: گزارش از مردم و نیکوکاران، بهار مهربانی: گزارش از خیرین آزادساز زندانیان جرائم غیر عمد، کارشناسی احکام، آداب و رسوم رمضان، معرفی کتاب با موضوع رمضان، ارتباط با مراکز استانها، تغذیه در رمضان، معرفی فعالان قرآنی، رمضان در جبهه، و... در لحظات عرفانی افطار، با هدف ترویج فضائل اخلاقی، مهمان سفره های افطار هم استانی عزیز خواهد بود.

 

همچنین فعالیت معاونت فضای مجازی شبکه آفتاب نیز در ماه مبارک رمضان قابل توجه می باشد و از جمله این فعالیت ها می توان به اطلاع رسانی در باب شیوه ی مناسب تغذیه برای روزه داران و اوقات شرعی ـ  اطلاع رسانی برنامه ای: ساعات پخش ویژه برنامه های تلویزیون و رادیو ـ  سبک زندگی از منظر تعلیمات مذهبی و فرهنگی - تزکیه ی روح و نقش آفرینی اجتماعی ـ پیام های روزه داری: نکات پزشکی، پیام های بهداشتی و سلامت ـ احادیث مرتبط: در خصوص روزه داری و رمضان؛ - طرح نکات پزشکی و توصیه های سلامت و تغذیه (خصوصاً به روزه اولی ها و افراد مسن) - معرفی آئین ها و فرهنگ های رمضان در استان (روزه داری، سحری و ...) - طرح موضوعاتی مانند فواید روزه داری برای جسم؛ فضیلت های ماه رمضان؛ جایگاه روزه در کلام وحی و احادیث ـ اهمیت ذکر و قرائت قرآن - احیاء و  شب زنده داری لیالی قدر و... نیز اشاره نمود. همچنین طراحی و ساخت « صفحه ویژه رمضان » در قالب عناوین و آیتم های ویژه و انتشار آثار مختلف در قالب های اینفوگرافی، پادکست، موشن، عکس نوشته، پوستر، ویدئو و...  در سایت و کانال های شبکه آفتاب در فضای اجتماعی، از جمله دیگر اقدامات و فعالیت های پیش بینی شده معاونت فضای مجازی شبکه آفتاب میباشد.

 

خبر شبکه آفتاب نیز با تولید و پخش گزارش و برنامه های مختلف خبری از جمله گزارش موضوعی ، مصاحبه، خبر مکتوب، 4  برنامه گفتگوی ویژه خبری (ساعت 23) ، انتشار اخبار در سایت و کانال خبرگزاری استان مرکزی و همچنین پرداختن به عناوین و موضوعاتی از قبیل: استقبال از ماه رمضان – تولید مستندها و گزارش های خبری از آداب و رسوم مردم استان مرکزی در ماه مبارک رمضان - اکرام ایتام – آداب و فضیلت های لیالی قدر- مناسبت های مذهبی - پوشش رویدادهای خبری در این ایام- انعکاس تولیدات  ویژه خبرگزاری و... به استقبال این ماه خواهد رفت و همراه مخاطبین ارجمند رسانه استانی خواهد بود.