سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایش محتوای رمضان

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان


تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان

تدارک ویژه شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان

 

صداوسیمای استان مرکزی در ایام الله ماه مبارک رمضان با ویژه برنامه های سحر و افطارهای این ماه مبارک و همچنین تولید و پخش برنامه های متنوع و عرفانی دیگر همراه روزه داران ارجمند در ماه میهمانی خدا خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، سیمای شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان ویژه برنامه زمرمه سحرگاهی با عنوان «و خدایی که در این نزدیکی است» در سحرهای ماه رمضان بصورت زنده و مستقیم، ساعت 3 هر بامداد با آیتم هایی از قبیل: «آرم-پلاتو مجری-تواشیح فارسی-مناجات و دعا- سحر خوانی و مناجات-کارشناسی مباحث- نقل حکایت-وقف نامه-دعای سحر- اذان صبح-دعای روز» و... تقدیم مخاطبان خواهد نمود.

یکی دیگر از برنامه های ماه رمضان، ویژه برنامه «قبول باشه» می باشد که در لحظات عرفانی افطار با هدف ترویج فضائل اخلاقی هر روز بصورت زنده ساعت 19 ، با آیتم هایی از قبیل:« سفره های آسمانی(پرداختن به مشاغلی که در موقع افطار هم مشغول کارند)- کمک به نیازمندان و معرفی خیرین- کارشناس مذهبی-معرفی آداب و رسوم این ماه در روستاها-آرم-پلاتو-گزارش-دعای روز-شروعی برای پایان- کارشناس مذهبی-خادمین قرآنی» و... مهمان سفره های افطار هم استانی عزیز می باشد.

«ترنم وحی» یکی دیگر از برنامه های مذهبی ماه رمضان می باشد که با محوریت جزء خوانی قرآن کریم هر روز ساعت 18 از محل مصلی بیت المقدس اراک همراه با مخاطبان، قرائت یک جزء از قرآن کریم را تقدیم بینندگان می کند.

«تفسیر قرآن» عنوان یکی دیگر از برنامه های این ماه است که هر روز ساعت 13:30 دقیقه به تفسیر آیات کلام الله وحی می پردازد.

همچنین «چشمه سار حکمت» عنوان برنامه ای دیگر است که هر روز بعداز اذان مغرب با محوریت درس هایی از نهج البلاغه به سمع و نظر مخاطبین و بینندگان ارجمند سیمای شبکه آفتاب خواهد رسید.

فیلم وسریال مناسبتی ویژه ماه مبارک رمضان، پخش مستند پیرامون آداب و رسوم مردم، تهیه گزارش های مردمی از برپایی سفرهای آسمانی و... از دیگر برنامه های این شبکه در ماه رمضان خواهد بود.

صدای شبکه آفتاب نیز در ایام ماه مبارک رمضان، با ویژه برنامه هایی متنوع برای مخاطبان خود، به استقبال این ماه کریم خواهد رفت.

ویژه برنامه سحرگاهی این شبکه رادیویی «نسیم سحری» نام گرفته است که بصورت ضبطی در ماه مبارک رمضان همه روزه ساعت 3 بامداد    هنگام لحظات آرامش بخش سحر، تقدیم شنوندگان عزیزخواهد شد.

ویژه برنامه «همه دعوتیم» نیز عنوان دیگر برنامه ای است که هر روز ساعت 18 بصورت زنده و مستقیم در لحظات عرفانی افطار، با هدف ترویج فضائل اخلاقی، مهمان سفره های افطار هم استانی عزیز خواهد بود.

ترتیل روزانه یک جزء از قرآن کریم در برنامه «سی روز سی قاری» ، عنوان دیگر برنامه ی صدای شبکه آفتاب می باشد که با صدای یکی از اساتید برجسته کشوری، همه روزه ساعت 15 عصر، تقدیم شنوندگان این شبکه خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است: « امیدها» - «جشنواره روزه اولی ها» برای مخاطبان رده سنی نوجوان - و همچنین برنامه «گامی به سوی او» با محوریت سخنرانی وعاظ استان و نیز شرح و تفسیر آیه ها و قصص قرآنی ، از جمله عناوین برنامه هایی است که در جدول پخش  صدای شبکه آفتاب در ماه مبارک رمضان پیش بینی شده است.

همچنین فعالیت معاونت فضای مجازی صداوسیمای استان مرکزی نیز در ماه مبارک رمضان قابل توجه می باشد و از جمله این فعالیت ها می توان به:

 ـ اطلاع رسانی (شیوه ی مناسب تغذیه برای روزه داران، اوقات شرعی و ...

ـ سبک زندگی(تبیین سیره ی نبوی در این ماه مبارک، پرهیز از خشم و سایر صفات منفی اخلاقی ، تزکیه ی روح و نقش آفرینی اجتماعی)

ـ اطلاع رسانی برنامه ای (ساعات پخش ویژه برنامه های تلویزیونی و رادیویی)

ـ پیام های روزه داری ( نکات پزشکی، پیام های بهداشتی و سلامت و... )

ـ احادیث مرتبط (در خصوص روزه داری و رمضان ، مناسبت های این ایام مانند شب های قدر و میلاد کریم اهل بیت (ع)) و ...

توجه به سبک زندگی از منظر تعلیمات مذهبی و فرهنگی.

- طرح نکات پزشکی و توصیه های سلامت و تغذیه (خصوصاً به روزه اولی ها و افراد مسن با توجه به اقلیم زندگی آنان).

- معرفی آئین ها و فرهنگ های رمضان در استان (روزه داری، سحری و ...).

- بررسی موضوعاتی مانند فواید روزه داری برای جسم ، فضیلت های ماه رمضان ، جایگاه روزه در کلام وحی و احادیث و همچنین پرداختن به موضوعات مختلف دیگر از جمله:خودسازی و مبارزه با هوای نفس ـ اخلاق در قرآن با تکیه بر اخلاق عملی ـ انسان در قرآن و راهکارهای تحول در او ـ نقش دعا و نیایش در زندگی ـ حیات طیبه در قرآن ـ راهکارهای خداباوری در خانواده و اجتماع ـ انعکاس حضور گسترده‏ی مردم در مساجد ـ  اهمیت ذکر و قرائت قرآن ـ  اکرام و اطعام نیازمندان ـ بخشش و گذشت ـ استغفار و توبه از گناهان و... نیز اشاره نمود.

خبر شبکه آفتاب نیز در ایام ماه مبارک رمضان، هر شب یک دقیقه با تولید و پخش برنامه های مختلف از جمله : « مصاحبه، تهیه گزارش های تولیدی، گزارش در خصوص غبار روبی مساجد استان، گزارش در خصوص جمع خوانی قرآن کریم، به تصویر کشیدن سفره های افطاری ساده، اهمیت اکرام ایتام ، تشویق و ترغیب مردم برای کمک به آزادی زندانیان و... » در کانال خبرگزاری صداوسیما (سروش)، وبسایت خبرگزاری صداوسیمای استان مرکزی و نیز بخش های گوناگون خبری رادیویی و تلویزیونی شبکه آفتاب، همراه مخاطبین ارجمند این شبکه خواهد بود.

 

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.