رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

تحقق74 فرصت شغلی پایدار در دلیجان - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق74 فرصت شغلی پایدار در دلیجان

شناسه : 356621206

تحقق74 فرصت شغلی پایدار در دلیجان

تحقق74 فرصت شغلی پایدار در دلیجان

 

امسال، سرمایه گذاری صنعتی در شهرستان دلیجان موجب تحقق 74 فرصت شغلی پایدار شد.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  مسئول آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به سرمایه گذاری صنعتی 873 میلیارد ریالی در نیمه نخست امسال در شهرستان دلیجان افزود: این میزان سرمایه گذاری با صدور 12 پروانه بهره برداری در زمینه سنگ، پودر صنعتی، عایق رطوبتی، الیاف پلی استر ، ماشین آلات و فرآورده های نفتی در دلیجان انجام شده است.

مرادی گفت: 21 پروانه تاسیس صنعتی نیز با پیش بینی سرمایه گذاری 748 میلیارد ریال نیمه نخست امسال در این شهرستان صادر شده که راه اندازی این طرح های صنعتی می تواند برای   529 نفر اشتغالزایی کند.

وی افزود: دلیجان با 341 واحد تولیدی  فعال و هشت هزار و 300 فرصت شغلی رتبه سوم سرمایه گذاری بخش صنعتی استان مرکزی را دارد و پنج درصد از مجموع سرمایه گذاری صنعتی استان مرکزی متعلق به این شهرستان است.

 مسئول آمار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی افزود: موقعیت جغرافیایی ویژه دلیجان و فراهم بودن زیرساخت های صنعتی شرایط سرمایه گذاری، این شهرستان را در بخش صنعت متمایز کرده است به گونه ای که مجتمع تولیدی الیاف پلی استر دلیجان در خاورمیانه در زمره بزرگترین مجموعه های تولیدی کشور است و واحدهای تولید عایق رطوبتی دلیجان، بیش از 70 درصد نیاز کشور به عایق های رطوبتی را تولید می کنند.