جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

تجلیل از تعاونی های برتر استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از تعاونی های برتر استان

تجلیل از تعاونی های برتر استان

تجلیل از تعاونی های برتر استان

در یازدهمین جشنواره تعاونی های برتر استان از 17 تعاونگر و 12 شرکت تعاونی شهرستانها تجلیل شد

در این مراسم با حضور معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین از 17 طرح تعاونی هم رونمایی شد .

در این مراسم آقایان مقدسی و کریمی نمایندگان مردم اراک خنداب و کمیجان و سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی ضمن تمجید از عملکرد تعاونی ها واشاره به مشکلات آنها در بخش تولید و بازار فروش مصرف بر پیگیری رفع مشکلات آنها در مجلس و همکاری بانکهای عامل جهت پرداخت تسهیلات به تعاونی ها تاکید کردند .

کلانتری معاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت : تعاونی ها در ایران 170 سال قدمت دارند و درکشور 12 هزار تعاونی داریم که فقط 5 درصد از آنها با مشکل مواجه اند .

وی در ادامه افزود : رشد سرمایه اجتماعی فقر زدایی عدالت اجتماعی وفرهنگ تعاون از اهداف تعاونی ها ست .

معاون وزیر همچنین صبح امروز در بدو ورود به اراک با آیت الله دری نماینده ولی فقیه در استان دیدار وگفتگوکرد .

امام جمعه شهر اراک در این دیدار گفت : برای بهره وری نظام اجتماعی برقراری عدالت و کار آفرینی باید ضمن حمایت از تعاونی ها از تبذیر و اسراف جلوگیری شود.

وی تشکیل شرکت های تعاونی ، ازجمله خدماتی ، رفاهی ، تولیدی ، مصرفی و صادراتی را کمک شایانی به تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد .

معاون وزیر همچنین در این دیداربه کارکردهای تعاونی اشاره کرد وافزود : وزارتخانه هفت برنامه راهبردی دارد که از جمله می توان به افزایش بهره وری بخش خصوصی ترویج فرهنگ تعاون و تعاملات شبکه ای بین تعاونی ها اشاره کرد .

زمانی قمی استاندار مرکزی هم در دیدار با معاون وزیر با اشاره به حمایت های دولت از تعاونی ها گفت : متاسفانه صنایع بزرگ در استان حال خوبی ندارند اما در تلاشیم که وضعیت آنها را بهبود دهیم .

استان تا کنون 190 میلیون دلار صادارت و 86 دلار واردات داشته که این موضوع شاخص خوبی برای استان است که می بایست با حمایت ها تعاونی ها هم وارد این موضوع شوند .

معاون وزیر کار و تعاون اجتماعی سپس به با یازدهمین جشنواره تعاونی ها ی برتر رفت و ضمن تجلیل از آنها با برخی ا ز مشکلات تعاونی ها آشنا شد