جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

تبدیل استان مرکزی به قطب گردشگری بزرگ - نمایش محتوای خبر

 

 

تبدیل استان مرکزی به قطب گردشگری بزرگ

تبدیل استان مرکزی به قطب گردشگری بزرگ

تبدیل استان مرکزی به قطب گردشگری بزرگ

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در سفربه خمین گفت:استان مرکزی با وجود ظرفیت های مناسبی مثل بیت امام راحل ،می تواندبه یک قطب گردشگری بزرگ تبدیل شود

احمدی‌ پور در حاشیه بازدید از بیت قدیمی امام خمینی(ره) گفت: استان مرکزی می تواند با توجه به ظرفیت هایی که دارد به یک قطب گردشگری مجموعه ای از مفاخر تبدیل شود که بیت امام(ره) در مرکزیت این مجموعه قرار دارد.

وی افزود:تلاش می کنیم تا مجموعه ای از قطب گردشگری انقلاب اسلامی شامل قم، نجف، بیت امام خمینی(ره) در خمین و جماران که از سرمایه های انقلاب هستند، راه اندازی شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت: برنامه هایی برای بیت قدیمی امام خمینی(ره) نیز به عنوان یک مجموعه انقلاب اسلامی به صورت مجزا در حال تیهه است تا به یک قطب گردشگری انقلاب اسلامی تبدیل شود.

احمدی پور در ادامه با اشاره به مرمت آثار تاریخی گفت: بخشی از بودجه تخصیص داده شده در این زمینه تحقق پیدا کرده و ما بقی نیز تامین اعتبار می شود که امسال در استان مرکزی حدود 6 پروژه تکمیل خواهد شد.

رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی و ساداتی فرماندار خمین هم گفتند: این شهرستان به دلیل زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی مورد توجه جهانیان است که می طلبد مسئولین بیش از این به شهرستان خمین توجه داشته باشند تا از ظرفیت گردشگری به منظور رفع بیکاری نیز استفاده شود.

در ادامه  رئیس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی  در مراسم قالی بران در یکی از کارگاه های قالیبافی خمین شرکت و سپس به ارگ روستایی میشیجان رفت و از روند باسازی این مجموعه تاریخی بازدید کرد.