سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

تاکید بر گسترش همکاریهای دو جانبه در نشست استاندار با سرمایه گذاران چینی - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر گسترش همکاریهای دو جانبه در نشست استاندار با سرمایه گذاران چینی

تاکید بر گسترش همکاریهای دو جانبه در نشست استاندار با سرمایه گذاران چینی

تاکید بر گسترش همکاریهای دو جانبه در نشست استاندار با سرمایه گذاران چینی

استاندار مرکزی در نشست مسئولان اقتصادی استان با سرمایه گذاران چینی حمایت از سرمایه گذاری و تولید و اشتغال را یادآور شد و گفت : قانونگذار بسته های حمایتی مناسبی را برای ایجاد مشوق های سرمایه گذاری در استان و سراسر کشور فراهم کرده که با توجه به وجود شرایط مطلوب زیرساختی و دسترسی به مسیرهای ارتباطی و خطوط ریلی و هوایی ترانزیت استان مرکزی مقصد مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی است.
زمانی قمی در ادامه ظرفیت های صنعتی/ فرهنگی و اقتصادی استان مرکزی را یادآور شد و گفت : وجود نیروی کار متخصص و ارتباط موثر دانشگاه با واحدهای صنعتی شرایط مطلوب برای تولید پایدار و جذب سرمایه را فراهم آورده و مدیریت استان با رعایت اصول زیست محیطی از سرمایه گذاری در بخش صنعت استقبال می کند.
فوجون خووآن مدیر پروژه سرمایه گذاری کشور چین گفت: شرکت جی نینگ در زمینه تولید تجهیزات نیروگاهی فعالیت می کند و شهرستان خمین در استان مرکزی از شرایط مطلوب برای تبدیل شدن به قطب تولید تجهیزات سدی و نیروگاهی در منطقه برخوردار است.
میرزاخانی دبیر ستاد سرمایه گذاری هم در حاشیه این جلسه به خبرنگار صدا وسیما گفت : این سرمایه گذار چینی در مجموع یک میلیارد و 700 میلیون دلار در شهرستان خمین سرمایه گذاری می کند که شرایط ایجاد شغل پایدار برای 10 هزار نفر فراهم می شود.
زاوشی مدیر کل صنعت / معدن و تجارت استان مرکزی هم گفت : پس از تخصیص زمین و تامین زیرساختهای مناسب مجتمع صنعتی ساخت تجهیزات نیروگاهی در زمین به وسعت 200 هکتار آغاز می شود که با بهره برداری از 5 فاز این واحد صنعتی در مدت زمان 10 سال شرایط بی نیازی کامل کشور و صادرات تجهیزات نیروگاهی به کشورهای منطقه فراهم می آید.