سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تاکید بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه

تاکید بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه

تاکید بر ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه

در نشست اعضای شورای اقامه نماز استان ضمن تاکید برترویج فرهنگ اقامه نماز بعنوان پایه ستون محوری دین ،در خصوص اجلاس استانی نماز بحث و تبادل نظر شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری در این نشست با اشاره به جایگاه و اهمیت نماز و آثار آن در جامعه، بر ضرورت ترویج فرهنگ اقامه نماز دربین مردم بویژه در بین جوانان تاکید کرد.

حسن بیگی افزود: وظیفه ماست بعنوان حاکمیت، با فراهم کردن زمینه مقدمات برگزاری اقامه نماز و با روشهای مختلف جوانان را جذب و تشویق به اقامه نماز کنیم تا از این طریق آسب های اجتماعی کنترل شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان هم با اشاره به اینکه این نشست برای برنامه ریزی اجلاس استانی نماز برگزار شده گفت: قرار است این اجلاس در نیمه اول آبانماه امسال و با دو رویکرد اصلی برگزار شود.

حجت الاسلام رودبارانی معرفی الگوهای موفق در بحث نماز و برگزاری نشست های علمی و تخصصی را رویکرد اصلی این اجلاس عنوان کرد و افزود: پیشگیری از آسیب های اجتماعی اهداف برگزاری این اجلاس است.

وی همچنین در خصوص احداث نماز خانه در مناطق و شهرک هایی که نماز خانه ندارند همگفت: تاکنون 14 شهرک شناسایی و در جلسه شورای اقامه نماز استان مطرح شده که با پیگیری مسئولان این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

در این نشست مقرر شد با تشکیل کارگروه ها جمع بندی و نتیجه گیری کلی در خصوص نحوه برگزاری اجلاس در جلسه بعد مشخص شود.