جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تامین امنیت مسافران در تعطیلات پیش رو - نمایش محتوای خبر

 

 

تامین امنیت مسافران در تعطیلات پیش رو

پلیس راه و پایگاه‌های امداد و نجات استان مرکزی در ایام ارتحال امام (ره) و عید فطر آماده خدمات رسانی هستند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس پلیس‌ راه استان مرکزی صبح امروز در نشست کمیسیون اجرائی آئین‌نامه مدیریت حمل‌ و نقل و سوانح رانندگی استان مرکزی گفت: برقراری امنیت در محورهای استان مرکزی در تعطیلات چهار روزه خردادماه از جمله موضوعات پر اهمیتی است که از مدت‌ها قبل در دستور کار ارگان‌های مربوطه قرار گرفته است.

سرهنگ کهریزی با اشاره به اعزام  5 هزار زائر از شهرستان‌های اراک، ساوه و زرندیه برای شرکت در مراسم سوگواری سالروز رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی، افزود:  به منظور کسب اطمینان خاطر و تضمین سلامت جان زائران، رانندگان اتوبوس پیش از حرکت آموزش داده می‌شوند و پس از کسب اطمینان خاطر به سمت مقصد حرکت می‌کنند.

وی افزود : به منظور ارتقاء سطح امنیت جانی تمامی زائران مرقد مطهر امام (ره) و سایر مسافرانی که در این ایام از محورهای مواصلاتی استان مرکزی تردد دارند، از اداره‌کل راه و شهرسازی استان مرکزی درخواست می شود ، تا تمامی عملیات‌های عمرانی محورهای مواصلاتی را برای مدت محدود چهار روزه تعطیل اعلام دارند.

رئیس فوریت‌های پزشکی استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام‌شده به منظور تامین امنیت اورژانسی محورها گفت: با توجه به اینکه امسال تعداد 5 هزار و 500 نفر زائر از استان مرکزی به سمت مرقد مطهر امام راحل اعزام می‌شوند و همچنین در این تعطیلات متوالی حجم سفرها افزایش می‌یابد، مرکز اورژانس دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی تمهیدات ویژه‌ای اندیشیده است.

 بهرامی افزود: امسال یک دستگاه اتوبوس‌آمبولانس به‌عنوان  درمانگاه سیار در محورها خدمات رسانی می کند . 

وی گفت : همچنین تعداد 9 آمبولانس از حوزه‌های امدادی زیر پوشش اعم از هلال‌احمر، بهداشت و درمان ، صنعت نفت، بسیج جامعه پزشکی و دانشگاه علوم‌پزشکی نیز محورهای مواصلاتی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی افزود :  تمامی پایگاه‌های بهداشتی مستقر در مسیر محورهای استان مرکزی موظفند در ایام تعطیلات چهار روزه خردادماه درحالت آماده‌باش قرار گیرند، همچنین بیمارستان‌ها نیز برای پذیرش بیماران احتمالی باید در شیفت‌های مختلف نیرو داشته باشند.

رئیس فوریت‌های پزشکی استان مرکزی گفت: در ایام تعطیلات پیش رو، متخصصان جراحی ، بیهوشی و طب اورژانس به‌ صورت آنکال مقیم در مراکز درمانی حضور دارند تا در صورت نیاز بهترین خدمات را در حوزه بهداشت و درمان به مسافران ارائه شود .

استان مرکزی با برخورداری از ۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه ، در چهار راه ارتباطی کشور قرار گرفته است.