رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه آفتاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه آفتاب

شناسه : 356366169

تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه آفتاب

تاسوعا و عاشورای حسینی در شبکه آفتاب

 

صداوسیمای استان مرکزی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی  با پخش ویژه برنامه های مختلف، عزاداری مردم سراسر استان مرکزی را  به تصویر خواهد کشید.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای استان مرکزی، سیمای شبکه آفتاب  ویژه برنامه « با کاروان عشق » را با موضوع ولایت مداری در سبک زندگی حسینی و نیز عاشورا جلوه گاه مسئولیت پذیری اجتماعی به تهیه کنندگی آقای روح الله ذوالفقاری و اجرای آقای بهنام مشهدی تقدیم مخاطبان میکند.

این ویژه برنامه با آیتم هایی از قبیل: روزشمار کربلا، کارشناسی، عزاداری سطح استان، ارتباط زنده، معرفی کتاب، مداحی پیرغلام ، وله، حدیث، عکسهای ارسالی مخاطبان و... در ایّام تاسوعا و عاشورای حسینی در ساعت 21 شبها و ساعت 10 ، صبحها، جمعاً به مدت 300 دقیقه به صورت زنده و مستقیم تقدیم بینندگان سیمای شبکه آفتاب خواهد شد.

صدای شبکه آفتاب نیز با تهیه و پخش ویژه برنامه « شور حسینی» با موضوع الگوی وفا، ثبات قدم و پیامهای عاشورا به تهیه کنندگی آقای احمد طاهری و خانم سپیده نوری و اجرای خانم ها روشنک رودیان و شهپر عسگری، با آیتم هایی از جمله: مداحی و نغمات آیینی، بسته صوتی، گزارش، کارشناس، ارتباط زنده با شهرستان ها، شعر سرخ و مقتل خوانی و...

در ایّام تاسوعا و عاشورای حسینی جمعاً به مدت 300 دقیقه از ساعت 10 صبح الی پایان اقامه نماز ظهر و عصر به صورت زنده و مستقیم به سمع شنوندگان خواهد رسید .

خبر صداوسیمای استان مرکزی نیز در این ایّام، با تمهیداتی از قبیل:  پوشش خبری عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در 12 شهرستان و بیش از 30 نقطه شهری و روستایی استان مرکزی- انعکاس عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی مردم استان از شبکه های سراسری- تولید و پخش 7 گزارش و مستند خبری به مدت 25 دقیقه با موضوع هنرهای عاشورایی، شعر آئینی، نخل گردانی، تعزیه، بانوان عاشورایی و نماز عاشورا- گفتگوی ویژه خبری با موضوع امر به معروف و نهی از منکر به مدت 30 دقیقه- انعکاس جلوه های عزاداری در قالب عکس و فیلم در کانال و سایت خبرگزاری مرکزی در فضای مجازی و... به استقبال این ایام معنوی خواهد رفت.

فضای مجازی شبکه آفتاب نیز با فراخوان ارسال تولیدات مردمی( عکس، صوت، فیلم و...) و نیز با پوشش عزاداری های مردم استان با بهره گیری از ظرفیت خبرنگاران آزاد شهرستانها و استفاده از تولیدات مردمی تحت عنوان پویش «با کاروان حسینی» ، انتشار نوحه، مداحی و سخنرانی های کوتاه، انتشار قطعات کوتاه از فیلم های مرتبط، انتشار کلیپ و نماهنگهای مرتبط، انتشار موشن گرافیکِ تحریفات عاشورا  برگرفته از کتاب شهید مطهری و... در ایّام تاسوعا و عاشورای حسینی در دنیای مجازی با مخاطبان خود همراه خواهد بود.