رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

بومی سازی صنعت کمباین سازی استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

بومی سازی صنعت کمباین سازی استان مرکزی

شناسه : 358088889

بومی سازی صنعت کمباین سازی استان مرکزی

بومی سازی صنعت کمباین سازی استان مرکزی

بیش از ۹۰درصد قطعات شرکت کمباین سازی ایران در داخل تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل کمباین سازی ایران گفت:این کارخانه در سال۱۳۴۸ در اراک تاسیس شده و صددرصد محصولاتش وارداتی بوده است واین درحالی است که در حال حاضر بیش از ۹۰درصد قطعات در داخل تولید می‌شود.

حمیدی افزود: مهندسان جوان این کارخانه توانستند با مهندسی معکوس محصولاتی، چون کمباین ۱۰۵۵و۱۰۶۰ بیلر ۳۴۹ و بیلر ۳۵۱همچنین سامانه ضد تگرگ را طراحی و روانه بازار کنند.

وی اضافه کرد: قبل از انقلاب اشتغال این کارخانه صد نفر بود، ولی اکنون اشتغال مستقیم این شرکت ۳۸۰نفر و برای ۲هزار نفر شغل غیرمستقیم ایجاد شده است.

مدیرعامل کمباین سازی ایران از تولید ۲دستگاه کمباین در روز در این کارخانه خبر داد و بیان کرد: در صورت حمایت دولت این شرکت توان تولید هزارو دستگاه کمباین در سال را دارد.

حمیدی ادامه داد: محصولات این کارخانه توانستند خط تحریم را بشکنند و با برداشت سالانه حدود ۱۵میلیون تن گندم تا کنون از خروج حدود ۳۰۰میلیون دلار ارز جلوگیری کردند.

وی تصریح کرد: این شرکت علاوه بر تامین نیاز داخلی، کمباین را به کشور‌های چین عراق عربستان آذربایجان، ازبکستان لیبی و سودان صادر کرده است.

شرکت کمباین سازی ایران حدود نیم قرن در این صنعت فعال است و در حال حاضر با ٣٥٤نفر اشتغال، ظرفیت تولید سالانه هزار و ٢٠٠دستگاه کمباین رابرخوردار است.

استان مرکزی با 90هزار بهره بردار جزء 10 استان برتر کشور در بخش کشاورزی است.

این استان  با دارا بودن دو شهر صنعتی اراک و ساوه، و بیش از 3هزار واحد صنعتی، رتبه دوم صنایع مادر تخصصی کشور و رتبه چهارم صنعت ایران را به خود اختصاص داده است.