رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

بهینه سازی خدمات نوروزی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهینه سازی خدمات نوروزی

بهینه سازی خدمات نوروزی

بهینه سازی خدمات نوروزی

 

استاندار مرکزی: مسئولان دستگاه های اجرایی خدمات رسانی مطلوب و بهینه به مردم و مسافران نوروزی را در اولویت قرار دهند.
 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛آقازاده صبح امروز در کارگروه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مرکزی گفت: ارایه خدمات بهینه به مردم و مسافران نوروزی تکلیف مهم مسئولان استان مرکزی است و عملکرد دستگاه های متولی در این خصوص نظارت و ارزیابی می شود.

وی افزود: ستادهای خدمات نوروزی شهرستان ها با راهبری فرمانداران نیز باید به نحو احسن برنامه ریزی کنند تا ضمن خدمات کیفی رفاهی و اسکان ، برنامه های مفرح و ایام به یادماندنی را برای مسافران و مردم رقم بزنند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان شاخص میزان وسیله نقلیه و جاده رتبه سوم را در کشور را داشته است، گفت: 148 میلیون تردد امسال در جاده های این استان انجام شده  که 48 میلیون آن مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است

آقازاده  افزود: برنامه ریزی برای جلوگیری 50 درصدی بروز حوادث و تصادفات جاده ای استان مرکزی وظایف ستاد خدمات سفر است و می طلبد که دستگاه های متولی توجه لازم را در این خصوص اعمال کنند.

وی عنوان کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی استان نیز  باید توجه ویژه به تامین سوخت مورد نظر مسافران نوروزی داشته و تمهیدات لازم را اتخاذ کند.

استاندار مرکزی در پایان گفت:  نظارت بر تامین آرد مورد نیاز نانوایی ها، قیمت و توزیع گوشت و مرغ و اقلام مورد نیاز مردم در نوروز امسال از دیگر برنامه های مهم فرمانداران و دستگاه های فعال در ستاد خدمات سفر استان مرکزی در روزهای نخست سال آینده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: در هماهنگی با اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نوروزگاه های ورودی 12 شهرستان استان در این ایام اینترنت پرسرعت به صورت رایگان در اختیار مسافران نوروزی قرار می دهند.

زندیه وکیلی افزود: اپلیکیشنی برای معرفی جاذبه های تاریخی و گردشگری استان مرکزی با همکاری جهاد دانشگاهی و اداره کل میراث فرهنگی استان تهیه شده و در نوروزگاه های ورودی شهرستان ها در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد.

فرماندار شهرستان اراک نیز در این نشست گفت: تبدیل استان مرکزی از استان گذری به هدف گردشگری از مهمترین برنامه های فرمانداران است و در نوروز گذشته توفیقخوبی در این زمینه به دست آمده که امسال با قوت توسعه می یابد.

بختیاری افزود: اداره کل هواشناسی استان مرکزی فروردین پر بارشی را برای این استان پیش بینی کرده است و بر این اساس نمایشگاه بین المللی استان و تمام مساجد بین راهی برای استقرار مسافران ورودی به شهرستان اراک آماده سازی شده است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: طرح نوروزی پلیس راه این استان از 25 اسفند ماه جاری آغاز شده و از ابتدای آغاز این طرح تا کنون تردد وسایل نقلیه در جاده های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش یافته است.

کهریزی افزود: 60 تیم محسوس و نامحسوس پلیس راه استان مرکزی در طرح نوروزی وظیفه رصد جاده های استان را برعهده داشته و 50 نیروی کمکی از ناجا به پلیس راه استان افزوده شده اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: فعالیت کمیته نظارت بر بازار از 19 اسفند ماه جاری در استان آغاز و تا 17 فروردین سال آینده ادامه می یابد.

حاجی پور افزود: 6 گشت مشترک از رستوران ها، دفاتر خدماتی مسافرتی، رستوران های بین راهی و ترمینال های مسافری استان و 67 گشت توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان تعزیرات حکومتی استان از بخش های مختلف انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون 97 بازرسی از واحدهای اقامتی استان مرکزی انجام و 9 پرونده تخلف به تعزیرات ارجاع شده است.

استان مرکزی از لحاظ تاریخی، طبیعی، گردشگری، صنایع دستی و سوغات از ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌ی گردشگری و جذب مسافر برخوردار است چرا که بیش از دوهزار جاذبه‌ی تاریخی و گردشگری داشته که ۸۵۰مورد از آنها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند.

در نوروز سال گذشته یک میلیون و 300 هزار گردشگر از جاذبه های طبیعی تاریخی و اماکن مذهبی این استان بازدید کردند.