سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

بهره مندی ۳۰روستای استان مرکزی از آب شیرین کن - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی ۳۰روستای استان مرکزی از آب شیرین کن

بهره مندی ۳۰روستای استان مرکزی از آب شیرین کن

بهره مندی ۳۰روستای استان مرکزی از آب شیرین کن

 

مردم ۳۰روستای استان مرکزی از دستگاه آب شیرین کن استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی گفت: مردم 30روستا استان با جمعیتی بالغ بر 18هزار نفر برای دسترسی به آب آشامیدنی با کیفیت از دستگاه آب شیرین کن استفاده می کنند.

عرفانی نسب افزود: شرکت آبفار استان مرکزی در راستای افزایش کیفیت آب تحویلی به مشترکان روستایی که با افت آب مواجه شده اند، اقدام به نصب دستگاه های آب شیرین کن و ایجاد شبکه دوم با نصب شیرهای برداشت آب کارتخوانی در این روستاها کرده است.

او گفت:  انجام این کار در راستای برون سپاری وظایف به بخش خصوصی صورت گرفته و هزینه خرید، نصب و راه اندازی و بهر برداری از این تجهیزات در قالب خرید تضمینی بی او تی توسط سرمایه گذار در بخش خصوصی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی گفت: هفت هزار و 245مشترک در 30روستای استان از دستگاه آب شیرین کن روستایی استفاده می کنند.

عرفانی نسب افزود: توزیع آب از طریق کارت خوان در بین اهالی روستاها از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی در راستای خدمت رسانی بهینه است.

او  گفت: حل مسائل و مشکلات مردم برای تامین آب آشامیدنی سالم در روستاها در زمره وظایف دولت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی افزود: آب آشامیدنی روستاییان استان از طریق 527حلقه چاه دستی، 136دهنه چشمه و 27رشته قنات تامین می شود.
147هزار مشترک از خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان مرکزی بهره مندهستند.