رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

بهره مندی مسافران نوروزی از خدمات هلال احمر استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره مندی مسافران نوروزی از خدمات هلال احمر استان مرکزی

بهره مندی مسافران نوروزی از خدمات هلال احمر استان مرکزی

بهره مندی مسافران نوروزی از خدمات هلال احمر استان مرکزی

 

2 هزار و 459 مسافر از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال تاکنون از خدمات امدادی هلال احمر استان مرکزی بهره مند شدند.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: امدادرسانی به مسافران نوروزی در قالب طرح ملی امداد و نجات انجام می شود که امدادگران جمعیت هلال احمر استان مرکزی از آغاز این طرح(25 اسفندماه پارسال) تا کنون به 113 ماموریت اعزام شدند.

محمدی افزود: 68 نفر از 2 هزار و 459 نفر به مراکز درمانی اعزام شده و بقیه در محل وقوع حوادث مداوا شدند و چهار مورد رهاسازی مصدومان ترافیکی از خودرو نیز در نقاط مختلف استان مرکزی انجام شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی در ادامه افزود: در راستای طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی یکهزار و 263 نفر به مراکز جاده ای جمعیت هلال احمر استان مراجعه و از چادرها و از خدمات مختلف استفاده کردند.
طرح ملی امداد و نجات نوروزی در استان مرکزی با 12 پایگاه ثابت در جاده های استان، هفت پایگاه سیار، یک پایگاه موقت و یک پایگاه کوهستانی به مسافران نوروزی خدمات رسانی می کنند.
محمدی گفت: طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هم در تمامی پایگاه های استان مرکزی انجام می شود و علاوه بر تست فشار خون و تست قند خون بروشورهای سلامت و اطلاعات اماکن تاریخی و طبیعی نیز در پایگاه های استان توزیع می شود.
او افزود: 25 پایگاه ثابت، هفت پایگاه سیار و هشت خیمه نماز و دوستدار کودک نیز در مجاورت پایگاه های سلامت جمعیت هلال احمر استان به مسافران خدمات رسانی می کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی گفت: از آغاز طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی تا کنون 31 هزار از خدمات پایگاه های ثابت، 595 نفر از پایگاه های سیار، 956 نفر از خیمه نماز استان مرکزی بهره مند شدند و 3 هزار و 842 نفر نیز آموزش های بهبود رفتارهای ترافیکی را آموزش دیدند.
محمدی افزود: 24 هزار اقلام فرهنگی نیز از آغاز طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، بین مسافران توزیع شده است.
طرح امداد رسانی جمعیت هلال احمر از 25 اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا 17 فروردین ماه امسال ادامه دارد.
14هزار داوطلب و امدادگر در جمعیت هلال احمر استان مرکزی فعالیت دارند.