جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

بهره برداری بیش از 700 طرح عمرانی و اقتصادی در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری بیش از 700 طرح عمرانی و اقتصادی در استان مرکزی

بهره برداری بیش از 700 طرح عمرانی و اقتصادی در استان مرکزی

بهره برداری بیش از 700 طرح عمرانی و اقتصادی در استان مرکزی

 همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ، 735 طرح عمرانی و اقتصادی در استان مرکزی به بهره برداری می رسد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ضمن اعلام این مطلب، گفت : این طرح ها با مجموع اعتبار پنج هزار و 200 میلیارد ریال در بخش های عمرانی، اقتصادی و تولیدی در شهر و روستا به بهره برداری می رسد.
زندیه وکیلی افزود : در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی علاوه بر افتتاح طرح ها، عملیات اجرایی 68 طرح عمرانی و اقتصادی نیز در نقاط مختلف استان آغاز می شود.
او اضافه کرد : بیش از 2 هزار و 760 میلیارد ریال از منابع مالی طرح های مذکور از محل اعتبارات ملی، 840 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و بقیه از محل تسهیلات بانکی و آورده های بخش خصوصی تامین شده است.
زندیه وکیلی گفت : با بهره برداری از پروژه های ذکر شده، پنج هزار و 491 نفر اشتغال مستقیم و 2 هزار و 55 نفر اشتغال غیر مستقیم در سطح استان مرکزی ایجاد می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی تصریح کرد : شهرستان اراک با 145 پروژه افتتاحی و کلنگ زنی بیشترین و شهرستان تفرش با 20 پروژه کمترین طرح های عمرانی را در دهه فجر استان را به خود اختصاص داده اند.
به گفته وی ، پروژه های افتتاحی این استان در زمینه اجرای طرح های هادی، آب رسانی و گازرسانی، بهداشت و درمان، راهسازی و آسفالت، آبیاری تحت فشار، تامین برق معابر و پارک های شهری، اصلاح شبکه های برق رسانی، و تامین روشنایی معابر است.
زندیه وکیلی اظهار کرد : 91 طرح از مجموع طرح های آماده بهره برداری دهه فجر اقتصادی است و که شامل کارگاه های تولیدی در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی، دام و طیور می باشد.
او تاکید کرد : شهرداریها و دهیاریهای استان، بخش قابل توجهی از پروژه های عمرانی قابل افتتاح در دهه فجر انقلاب اسلامی را به خود اختصاص داده اند.