جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

بهره برداری از 81 طرح عمرانی و خدماتی در ساوه در دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 81 طرح عمرانی و خدماتی در ساوه در دهه فجر

بهره برداری از 81 طرح عمرانی و خدماتی در ساوه در دهه فجر

بهره برداری از 81 طرح عمرانی و خدماتی در ساوه در دهه فجر

 فرماندار ساوه از بهره برداری از 81 طرح عمرانی و خدماتی در ساوه به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ فرماندار ساوه گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر 81 پروژه صنعتی، تولیدی، خدماتی و آموزشی در این شهرستان به بهره برداری خواهد رسید.
بهاروند در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به اینکه 61 پروژه در دهه فجر در ساوه افتتاح و 21 پروژه کلنگ زنی خواهد شد، گفت: برای اجرا و بهره برداری از این تعداد پروژه 188 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه و زمینه اشتغال 779 نفر را به طور مستقیم فراهم خواهد کرد.
وی بهره‌برداری از چهار واحد تولیدی و صنعتی در ساوه را از مهمترین پروژه های دهه فجر اعلام کرد و گفت: افتتاح کارخانه تولید کانال‌ها و عایق‌های هوای گرم و سرد با صرف اعتباری بالغ بر 13 میلیارد و 500 میلیون تومان با اشتغالزایی مستقیم برای 20 نفر، کارخانه تولید لوله‌های بدون درز با صرف هزینه ای بالغ بر 62 میلیارد و 700 میلیون تومان از جمله این پروژه‌هاست، این واحد تولیدی به لحاظ مدیریت فنی و الکترونیکی اشتغال کمتری ایجاد کرده است اما کاربرد بالایی در تولید، ارزآوری برای کشور و میزان تقاضای بالا در بازار دارد.
وی بهره برداری از طرح توسعه‌ای و تکمیلی یک واحد دارویی و نیز یک واحد تولید لوازم خانگی با ظرفیت اشتغالزایی برای 120 نفر و صرف اعتبار 100 میلیارد ریالی را از دیگر پروژه‌های قابل افتتاح در حوزه صنعت و تولید شهرستان بیان کرد.
فرماندار ساوه گازرسانی به 13 روستای شهرستان با صرف هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و 300 میلیون را از دیگر پروژه های قابل بهره برداری در دهه فجر بیان کرد و گفت: با گازرسانی به این روستاها 569 خانوار مشتمل بر هزار و 708 جمعیت روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
وی بیان کرد: گازرسانی به روستاهای سیلیجرد، باغشاهی، چرمک، یولاق، قلعک، نیوشت، اکبر آباد، یکه باغ، طرخوران، جعفرآباد، سیدآباد، چنار، سرآسیاب از جمله پروژه های قابل افتتاح در حوزه خدماتی در دهه فجر است.
بهاروند افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان مدرس را از دیگر پروژه‌های دهه فجر اعلام کرد و افزود: با افتتاح این کلینیک مردم این شهرستان از خدمات بیشتر درمانی در حوزه تخصصی و فوق تخصصی بهره مند خواهند شد.
وی به کلنگ زنی پروژه شهرک صنوف مزاحم در این شهرستان اشاره کرد و گفت: همزمان با دهه مبارک فجر عملیات اجرایی احداث شهرک صنوف مزاحم در زمینی به مساحت 50 هکتار روبروی شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه آغاز خواهد شد.
وی گفت: کار واگذاری زمین و امور زیربنایی احداث این شهرک با مشارکت شهرداری انجام و با انتقال صنوف مزاحم به این شهرک در مجاورت شهرک حمل و نقل علاوه بر جلوگیری از ورود کامیون به داخل شهر و کاهش سروصدای ناشی از فعالیت صنوف مزاحم، در آینده نزدیک دغدغه مردم در خصوص آلاینده های آب و هوا و نیز آلاینده های صوتی از بین خواهد رفت.