سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از 219 طرح توزیع برق در ایام الله فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 219 طرح توزیع برق در ایام الله فجر

بهره برداری از 219 طرح توزیع برق در ایام الله فجر

بهره برداری از 219 طرح توزیع برق در ایام الله فجر

 

از 219 طرح توزیع برق با ۵۵۶ میلیارد ریال اعتبار در سومین روز از دهه فجر در استان مرکزی بهره برداری یا آغاز ساخت شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی گفت: بهره‌برداری از ۱۶۵ طرح توزیع برق همزمان با سومین روز از دهه فجر در نقاط مختلف این استان آغاز شد و عملیات اجرایی ۵۴ طرح نیرو نیز در این خطه کلید خورد.

 اله‌داد با بیان اینکه برای آماده سازی این طرح‌ها ۵۵۶ میلیارد ریال اعتبار سرمایه‌گذاری شده است، افزود: بهره‌برداری مرحله نخست کانال‌های انرژی اراک به طول ۳۶۷ متر، تامین برق ۱۵هزار متقاضی شهری و روستایی، اصلاح و بهینه‌سازی ۲۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده، توسعه و بهینه‌سازی شبکه روشنایی معابر و اتمام طرح نصب ۱۳هزار کنتور هوشمند فهام از جمله طرح‌های قابل افتتاح در دهه فجر است.

وی بیان کرد:  عملیات اجرایی و بهره‌برداری ۳۰ طرح توزیع برق در اراک، ۱۵ طرح در کمیجان، ۲۲ طرح در تفرش، ۶ طرح در آشتیان، ۲۳ ‌طرح در فراهان، ۱۶ طرح در ساوه، چهار طرح در غرق آباد، ۳۶ طرح در زرندیه، ۴۱ طرح در خمین، ۶ طرح در محلات، سه طرح در دلیجان، سه طرح در شازند و ۱۴ طرح پروژه در خنداب بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های شهری، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، تامین روشنایی معابرشهری و روستایی و تامین برق متقاضیان، افزایش رضایتمندی مردم، استفاده بهینه از امکانات و منابع موجود و بهره‌وری اقتصادی از مهمترین اهداف افتتاح طرح‌های این شرکت است.

بیش از ۷۰۰ هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که برق آنان از طریق ۱۶ هزار دستگاه ترانسفورماتور، ۲۰ هزار کیلومتر شبکه و ۴۵ پست فوق توزیع تامین می‌شود.