جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

بهره برداری از 150 طرح عمرانی، کشاوزی و خدماتی در اراک - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 150 طرح عمرانی، کشاوزی و خدماتی در اراک

بهره برداری از 150 طرح عمرانی، کشاوزی و خدماتی در اراک

بهره برداری از 150 طرح عمرانی، کشاوزی و خدماتی در اراک

همزمان با هفته دولت بهره برداری از 150 طرح عمرانی، کشاورزی، خدماتی و آبرسانی در شهرستان اراک آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ استاندا مرکزی گفت : برای اجرای این طرح ها 650 میلیارد ریال هزینه شد.
زمانی قمی افزود : با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال 450 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم شده است.
وی افزود : جلوگیری از هدر رفت آب و افزایش ضریب بهره وری با بهره برداری از طرح های آبیاری نوین و اصلاح شبکه آبرسانی به شهرها و روستاها محقق می شود.
مانی قمی گفت : 80 درصد اعتبار  طرح 100 هکتاری آبیاری نوین در اراک به صورت کمک بلاعوض توسط دولت و باقیمانده آن توسط متقاضیان تامین شده است.     
طرح روشنایی چهار کیلومتر بلوار شهرک قائم و هجرت اراک با بیش از سه هزار و 700 میلیون ریال، بهره برداری از حسینیه و بلوار امام خمینی (ره) روستای خیر آباد با 15 هزار متر آسفالت و هشت هزار متر مربع زیر سازی، بهره برداری از مجتمع آبرسانی عمرانی روستای شهسواران شامل تعویض خطوط انتقال و شبکه توریع به طول 17 کیلومتر، ساخت یک باب مخزن آب هوایی به ظرفیت 70 متر مکعب، اجرای خطوط انتقال برق به طول 20 متر، نصب 450 فقره انشعاب با اعتباری بالغ بر 6 هزار و 500میلیون ریال با حضور استاندار استان مرکزی، فرماندار و برخی از مدیران استانی و شهرستانی این استان به بهره برداری رسید.
آبیاری تحت فشار سهل آباد به مساحت 62 و پنج دهم هکتار با سرمایه گذاری پنج هزار و 55 میلیون ریال مشارکت دولتی ، هزار و 12 میلیون ریال سهم متقاضی با اشتغال زایی 12 نفر و بهره برداری از آبیاری تحت فشار دشت انقان با 38 هکتار مساحت و سه هزار و 100 میلیون ریال اعتبار که هزار و 887 میلیون ریال آن با کمک دولتی و هزار و 210 میلیون ریال آورده شخصی از دیگر طرحهای بود که در سومین روز از هفته دولت به بهره برداری رسید.
عملیات اجرایی مجتمع اداری شهر کارچان در زمینی به مساحت هزار و 700 متر مربع در سه طبقه هر طبقه 550 متر با بیش از هشت هزار و 500 میلیون ریال اعتبار هم آغاز شد.