جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

بهره برداری از ۱۹طرح آبرسانی روستایی در استان مرکزی در دهه فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از ۱۹طرح آبرسانی روستایی در استان مرکزی در دهه فجر

بهره برداری از ۱۹طرح آبرسانی روستایی در استان مرکزی در دهه فجر

بهره برداری از ۱۹طرح آبرسانی روستایی در استان مرکزی در دهه فجر

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از بهره برداری از ۱۹طرح آبرسانی روستایی در این استان همزمان با آغاز دهه مبارک فجر خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان در مراسم بهره برداری از طرح هاي آبرساني خمين با حضور استاندار مرکزي، گفت: اين طرح ها در هشت شهرستان و 27روستا با اعتبار 80ميليارد ريال اجرا شده است.
عرفانی نسب با اشاره به اینکه با بهره برداري از اين طرح ها، هفت هزار و 532 نفر از جمعيت روستايي استان از آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردار مي شوند، گفت: در راستاي اجراي طرح هاي آبرساني به روستاهاي استان يک حلقه چاه به عمق 175 متر حفاري و از سه رشته چشمه و قنات استفاده شده است و علاوه برآن پنج ايستگاه پمپاژ و 9مخزن ذخيره آب نيز به حجم يک هزار و 250 متر مکعب احداث شده است.
وی افزود: براي آبرساني به اين روستاها 34هزار و 100متر خطوط انتقال، 85هزار و 600متر شبکه توزيع آب، سه هزار و 400متر خطوط انتقال برق، يک هزار و 168مترمربع حريم و فنس ايجاد و 2هزار و 21فقره انشعاب جديد نصب شده است.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان مرکزي توضيح داد:از اين طرح هاي آبرساني سه طرح در روستاهاي خليل آباد، پشتکوه و سوک قزقان خمين امروز به بهره برداري رسيد.
عرفاني نسب ادامه داد: براي اجرا و تکميل اين طرح ها در مجموع هفت ميليارد و 350ميليون ريال اعتبار هزينه شده است و با بهره برداري از آن ها 756 خانوار روستاي ياز اب آشاميدني سالم بهره مند شدند.
وي اظهارکرد: براي آبرساني به اين روستاها در خمين 2مخزن به حجم هريک 200متر مکعب، اجراي خطوط پمپاژ و انتقال آب به طول هفت هزار و 700متر و خطوط شبکه توزيع آب به طول سه هزار و 200متر اجرا شده و 332 انشعاب آب نيز نصب شد.
مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان مرکزي از آغاز عمليات اجرايي طرح خط انتقال مجتمع خراوند و امامزاده يوجان در خمين نيز خبر داد و افزود: روستاهاي بهره مند از اين طرح ها پنج روستا داراي 740خانوار است.
عرفاني نسب اعتبار پيش بيني شده براي اجراي اين طرح هاي آبرساني در خمين را هشت ميليارد ريال بيان کرد.
وي گفت:اجراي اين طرح ها به نصب 10هزار متر خطوط انتقال آب از چاه به مخزن ذخيره آب و نصب 20حوضچه شيرآلات هوا و شستشو نياز دارد.