بهره برداری از کارگاه اشتغال وحرفه آموزی زندانیان در دلیجان

 

کارگاه اشتغال وحرفه آموزی زندانیان در دلیجان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ این کارگاه با هدف توانمندسازی شغلی زندانیان فاقد مهارت ودرآمدزایی برای آنها راه اندازی شده است رافراهم نموده است.

این کارگاه با اعتبار یک میلیارد تومان ازمحل کمکهای انجمن حمایت از زندانیان شهرستان دلیجان راه اندازی شده وشامل کارگاههای قالی بافی، خیاطی، چرم دوزی و پستایی است و ضمن آموزش زندانیان زمینه اشتغال ودرآمدزایی برای آنها رافراهم نموده است.

ترابی دادستان دلیجان در حاشیه افتتاح این کارگاه  گفت: سازمان زندان‌ها با همکاری دستگاه‌های اجرایی از جمله سازمان آموزش فنی‌ و حرفه‌ای، مکلف به توانمندسازی شغلی زندانیان فاقد مهارت شده‌ تا ضمن غنی‌سازی اوقات فراغت آنها، با مشارکت مراکز عمومی و خصوصی از جمله انجمن حمایت از زندانیان، زمینه اشتغال‌زایی پایدار برای این قبیل زندانیان را حین تحمل کیفر و پس از آزادی فراهم کنند و احتمال بازگشت مجدد آنان به زندان‌ها را به حداقل برساند.

امام جمعه دلیجان هم در این مراسم گفت: فقدان مهارت شغلی فرد یکی از علل اصلی بیکاری در جامعه محسوب می‌شود که در نتیجه آن برخی از افراد گرایش به هنجارشکنی و ارتکاب جرم پیدا می‌کنند.

حجت الاسلام غفوری افزود: مقصد انتخاب این مسیر نادرست زندان است، اما زندان همیشگی نیست و زندانی، با پایان یافتن دوران محکومیت خود به جامعه بازخواهد گشت، بنابراین جامعه برای آنکه از حجم ناهنجاری‌های خود بکاهد نیازمند آموزش به هنجارشکنان است تا آنها را به آغوش خود بکشاند.


دانلود