حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

بهره برداری از ایستگاه و خط برق ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت ساوه - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از ایستگاه و خط برق ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت ساوه

شناسه : 345678858

بهره برداری از ایستگاه و خط برق ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت ساوه

بهره برداری از ایستگاه و خط برق ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت ساوه

با حضور معاون وزیر نیرو بهره برداری از ایستگاه و خط برق ۶۳ و ۲۰ کیلو ولت منطقه ویژه اقتصادی شهر صنعتی ساوه به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، در مراسمی با حضور بختیار معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو ایستگاه و خط برق ۶۳. ۲۰ کیلوولت شهر صنعتی ساوه به بهره‌برداری رسید.
برای احداث این ایستگاه که در زمینی به مساحت یک هکتار بنا شده ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است.
این پروژه به منظور ارائه خدمات برق‌رسانی به مشترکین و متقاضیان برق شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه و پاسخگویی به رشد مصرف برق در بخش صنعت، احداث ایستگاه ۶۳ و ۲۰ کیلوولت شهر صنعتی ساوه ۴ و خط ۶۳ کیلوولت تغذیه کننده آن در دستور قرار گرفته که با همت متخصصان و کارکنان برق منطقه‌ای باختر و حمایت مسئولان صنعت برق کشور با موفقیت به انجام رسیده است.
مدیر عامل برق منطقه ای باختر در مراسم افتتاحیه این پست گفت : بیش از 50 درصد خطوط برق منطقه‌ای باختر در استان مرکزی است و رشد صنعت در استان به خاطر این خطوط بلند و تثبیت و پایداری شبکه به لحاظ ترانزیت برق است.
بهاروند ،فرماندار ساوه هم در مراسم شورای اداری شهرستان ساوه خواستار تامین اعتبار برای احداث پست شماره 5   و 6 شهر صنعتی کاوه ، پست شماره 3 و 4 شهر ساوه و پست آوه شد.
حجت الاسلام حسینی ، امام جمعه ساوه هم اقدامات وزرات نیرو در شهرستان ساوه را ارزشمند دانست و گفت : کار برای رضای خدا باعث خوشنودی مردم می شود.
معاون وزیر نیرو هم گفت: در دولت یازدهم اقدامات خوبی در زمینه برق صورت گرفته و بیش از 200 میلیارد تومان در بخش برق استان مرکزی سرمایه‌گذاری شده است.
بختیار با بیان اینکه استان مرکزی در شاهراه شبکه برق کشور قرار دارد ، افزود : شبکه ی برق در این منطقه از استحکام و پایداری بیشتری نسبت به بقیه استان ها برخوردار است و امیدواریم این پایداری بیشتر شود
وی در ادامه با اشاره به گرمای بی سابقه در نقاط مختلف کشور و قرار گرفتن در شرایط حساس تامین برق ، افزود : صنعت برق امسال با رکورد 55 هزار و 400 مگا واتی در پیک مصرف رو برو شد که رقم بسیار بالا و بی سابقه بود.
وی افزود : خوشبخاته با مدیریت و تلاش شبانه روزی همکاران صنعت برق تا کنون هیچ مشکلی در تامین برق مورد نیاز مردم به به وجود نیامده و نخواهد امد.
وی خواستار صرفه جویی مردم در ساعات اوج مصرف  شد و اضافه کرد : صرفه جویی مردم باعث می شود همه ی مردم بتوانند از این نعمت استفاده کنند.