سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

بهارستان یازدهم - نمایش محتوای خبر

 

 

بهارستان یازدهم

 

در آستانه انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی شور و نشاط این رویداد سیاسی اجتماعی در بین مردم و مسئولان افزایش یافته است.

 
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در آستانه انتخابات اسفند ماه مجلس شورای اسلامی شور و نشاط این رویداد سیاسی اجتماعی در بین مردم و مسئولان افزایش یافته است.
رییس ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: 688 مورد از شعب اخذ رای استان مرکزی ثابت و 329 شعبه سیار است و یک شعبه نیز برای اقلیت‌های مذهبی در اراک پیش‌بینی شده است.
اکرمی افزود: 311 شعبه اخذ رای در این دوره از انتخابات خانه ملت مربوط به شهرستان اراک، 22 شعبه اخذ رای برای آشتیان، 105شعبه برای تفرش، 33 شعبه برای خمین،60 شعبه برای خنداب، 43 شعبه برای دلیجان،51 شعبه برای زرندیه، 136شعبه برای ساوه، 130 شعبه برای شازند ،36 شعبه برای فراهان، 45 شعبه کمیجان و 45 شعبه اخذ رای برای محلات در نظر گرفته شده است.
او گفت: شورای نگهبان 11 بهمن ماه امسال نتایج قطعی تعیین صلاحیت داوطلبانی را که در مرحله قبلی احراز صلاحیت نشده اند را به فرمانداری‌ها اعلام می‌کند و فرمانداری نیز در 12 بهمن ماه نتیجه را به نامزدها ابلاغ و رد صلاحیت شدگان می‌توانند دوباره برای بررسی صلاحیت به شورا شکایت کنند.
استان مرکزی با  بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت با 12 شهرستان  هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.