برگزاری همایش شعر عاشورایی در ساوه

همایش شعر عاشورایی با حضور شاعران برجسته استانی در ساوه برگزارشد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ در این همایش شاعران به سرودن جدیدترین آثار ادبی و آئینی خود پیرامون واقعه عاشورا پرداختند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی سرودن شعر عاشورایی را جهاد و همراهی با قیام امام حسین (ع) توصیف کرد و افزود: اشعار عاشورایی از رموز ماندگاری و جاودانگی واقعه کربلاست.

حجت‌الاسلام عباس دانشی افزود: برپایی رویداد همایش شعر عاشورایی در ایام عزای شهادت امام حسین(ع) و همزمان با حرکت اثربخش کاروان کربلا از کربلا به کوفه، از کوفه به شام و از شام به کربلا و مدینه یک حرکت اثربخش و ارزنده‌ است.

او با تاکید بر اینکه پیام های عاشورا سازنده قیام های بزرگ شده گفت: الهام گیرندگان از مکتب عاشورا به پیروزی های بسیاری دست یافتند و با الهام از سیره امام حسین (ع) راه های دشواری را پیمودند و نظیر حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای عزیز را تقدیم مکتب اسلام کردند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی درادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، دفاع مقدس را احیاگر مکتب عاشورا و برگرفته از قیام امام حسین (ع) دانست و افزود: بزم شعر عاشورایی، رزمی علیه پلیدی و سیاهی است و تقارن آن در هفته دفاع مقدس بسیار افتخار آفرین است.

حجت‌الاسلام دانشی گفت: رشرایط کرونا اجرای بسیاری از کارهای فرهنگی را تعطیل کرده و  برنامه های متعددی برای این شهرستان ویژه که در عرصه فرهنگی و هنرهای نمایشی سرآمد استان است، تدوین شده بود که متاسفانه شرایط کرونایی اجازه اجرای آن را نمی‌دهد.

او افزود: محفل شعر عاشورایی در سال های گذشته به صورت منطقه‌ای و با حضور شاعران برجسته چندین استان برگزار می‌شد، اما امسال به دلیل شیوع کروناویروس و خودداری از برنامه‌ریزی سفر شعرای استان‌های دیگر، به صورت محدود و شهرستانی برگزار شد و امیدواریم با برطرف شدن این بیماری بتوانیم همایش را مجددا به صورت منطقه‌ای برگزار کنیم.


دانلود