سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

برگزاری نماز عید فطر در بیش از 1200 نقطه از استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نماز عید فطر در بیش از 1200 نقطه از استان مرکزی

برگزاری نماز عید فطر در بیش از 1200 نقطه از استان مرکزی

برگزاری نماز عید فطر در بیش از 1200 نقطه از استان مرکزی

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: پیش‌بینی می‌شود نماز عید سعید فطر روز چهارشنبه در بیش از هزار و 200 مصلی و مساجد استان مرکزی برگزار ‌شود.

حجت‌الاسلام داوود چمانی افزود: با توجه به اهمیت عید سعید فطر که از اعیاد بزرگ اسلامی است تاکید شده که این روز را به عنوان روز عید و پاکیزگی و خودسازی قرار دهند.

وی تصریح کرد: ‌مردم بعد از یک ماه روزه‌داری و عبادت خدا و به پاس شکرگذاری نعمات خدا با حضور پرشور در اماکن مدنظر، نماز عید فطر را اقامه می‌کنند. طبق روایات اسلامی روز عید فطر روز جایزه گرفتن روزه‌دار از خداوند متعال است که پاداش یک ماه روزه‌داری را دریافت می‌کند.

چمانی اظهار کرد: همه مناسبات مذهبی در ماه مبارک رمضان از جمله نماز عید فطر مظهر شکوه، وحدت، ایمان، صلابت، یکرنگی و یکپارچگی است، همچنین نماز باشکوه عید فطر مظهر قدرت‌نمایی و وحدت در برابر دشمنان اسلام است.

وی ادامه داد: نماز عید فطر همانند نماز روز جمعه دو رکعت است با این تفاوت که در نماز عید فطر خطبه‌ها بعد از نماز ایراد می‌شود.

چمانی تصریح کرد: در خطبه‌ها موضوعاتی همچون تقوای الهی، پرداختن به مسائل روز جامعه و جهان و آنچه که در دنیای اسلام اتفاق می‌افتد مورد توجه قرار می‌گیرد.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی از روز عید فطر به عنوان روز بازگشت انسان به فطرت خویشتن یاد کرد و گفت: این عبادت و بندگی یک نوع پاکی برای روزه‌داران به ارمغان می‌آورد، لذا در روایات می‌خوانیم که فرشتگان الهی به کسانی که این یک ماه را روزه گرفتند بشارت می‌دهند که خداوند متعال گناهان شما را آمرزیده است و بعد از ماه رمضان زندگی خود را از نو آغاز کنید.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر توصیه شده شب عید فطر را احیا داشته و اعمال مختص آن همچون نماز و غسل را بجا آورید چراکه ارزش شب عید فطر اگر بالاتر از شب قدر نباشد، کمتر هم نیست.

چمانی ادامه داد: در روایات بر خواندن زیارت سید‌الشهدا(ع) در شب و روز عید فطر توصیه شده است که اینها همه حکایت از اهمیت این روز دارد و مجموعا نشان دهنده این مهم است که از این روز باید به نحو احسن بهره برد به این امید که آن عیدی واقعی که همان ظهور صاحب‌الزمان(عج) است، تحقق یابد.

نماز عید فطر در مصلی بیت‌المقدس اراک فردا با حضور پرشور مردم روزه‌دار اراک به امامت آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی برگزار خواهد شد