سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر - نمایش محتوای رمضان

 

 

نمایش محتوای رمضان

برگزاری مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر

برگزاری مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر


برگزاری مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر

برگزاری مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر
مراسم اولین شب از لیالی پرفیض قدر با حضور مردم مومن و روزه‌دار استان مرکزی در مصلی ها ٬ مساجد و اماکن مذهبی برگزار شد .
 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک ؛ مومنان روزه دار با احیای شب قدر در مساجد و اماکن مذهبی٬ الغوث گویان و با در دست داشتن قرآن کریم از درگاه الهی عفو و بخشش گناهان را طلب کردند .
مساجد و اماکن مذهبی اراک از قبیل مصلی بیت المقدس، مساجد آقاضیا الدین، حاج آقا صابر، آقا شمس، فاطمیه(س)، الزهرا(س)، حصار، علی ابن ابیطالب(ع)، سیدها و امام صادق(ع) پذیرای مردم مومن و ولایتمداری بودند که با کمال خضوع و خشوع در مقابل معبود خود به عبادت و بندگی پرداختند. 
این آیین معنوی با قرائت دعای پرفیض جوشن کبیر آغاز شد و شرکت کنندگان با زمزمه اسماء ذات اقدس الهی از پیشگاه خالق بی‌همتا خواستند تا به برکت این شب مبارک، قلم عفو بر گناهان آنان بکشد. 
شب گذشته در اولین لیالی قدر مداحان خاندان عصمت و طهارت(ع) اشعار و مرثیه‌هایی در غم شهادت علی مرتضی (ع) اولین امام شیعیان جهان قرائت کردند . 
بسیاری از مردم مومن و روزه دار استان مرکزی از نقاط مختلف این استان با حضور در بقاع متبرکه شاخص استان مرکزی از قبیل آستان مبارک امامزادگان شاهزاده عبدالله(ع) و آمنه خاتون(س) اراک، شاهزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان، امامزاده سهل ابن علی(ع) آستانه و امامزاده بی بی فاطمه صغری(س) روستای سیاوشان آشتیان آیین احیای اولین شب قدر ماه رمضان جاری را برگزار کردند. 
بر اساس روایت ها و احادیث ائمه اطهار(ع) شب نوزدهم ماه مبارک رمضان همزمان با شب ضربت خوردن حضرت علی (ع) اولین شب قدر(شب نزول قرآن)است و اقامه نماز قضا، قرائت دعای مجیر و جوشن کبیر مهمترین اعمال این شب است.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.