سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران

در مراسمی با حضور مدیران، اساتید و طلاب حوزه علمیه شهرستان اراک، سال تحصیلی جدید حوزه علمیه خواهران در سالن کانون بسیج اراک برگزار شد.

در این مراسم خانم وکیلی معاون آموزش و پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران اراک گفت: دو هزار نفر در حوزه علمیه خواهران مشغول به تحصیل هستند که امسال 550 نفر از این افراد طلبه جدیدالورود هستند.

خانم وکیلی با اشاره به اینکه تاکنون دو هزار نفر از خواهران فارغ التحصیل شده اند افزود: استان مرکزی دارای 14 مدرسه حوزه علمیه خواهران است که چهارواحد آن در سطح شهر اراک مشغول به تحصیلند.

وی ادامه داد: خواهران طلبه در مقطع عمومی سطح دو ، آموزش عالی و سطح سه در استان مرکزی مشغول تحصیلند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان هم در این مراسم با اشاره به اهمیت تبیین و آموزش مفاهیم دینی و مذهبی در جامعه و دنیای مدرن امروزی گفت: به یقین تبیین مفاهیم و آموزه های دینی وظیفه اقشار جامعه بویژه طلاب حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام قربانپور افزود: با توجه به اینکه امکانات زیادی برای تبلیغ دین وجود دارد ولی جای خالی فضای فرهنگی به ویژه فرهنگ مذهبی در دنیا خالی است و وظیفه ما یک رسالت بین المللی است و باید در همه حوزه ها اعم از فقها و غیرفقهی با تمام جدیت عمل کنیم.

وی با انتقاد از آمار بالای طلاق گفت: 30 تا 35 درصد از ازدواج ها در استان، به طلاق منتهی می شود و اعتیاد و حاشیه نشینی هم جزء مشکلات اجتماعی است که باید فکری برای آن شود.