سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

برگزاری شورای مشترک اداری شهرستان‌های محلات، خمین و دلیجان با حضور وزیر ارتباطات در محلات - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری شورای مشترک اداری شهرستان‌های محلات، خمین و دلیجان با حضور وزیر ارتباطات در محلات

برگزاری شورای مشترک اداری شهرستان‌های محلات، خمین و دلیجان با حضور وزیر ارتباطات در محلات

برگزاری شورای مشترک اداری شهرستان‌های محلات، خمین و دلیجان با حضور وزیر ارتباطات در محلات

شورای مشترک اداری شرستان‌های محلات، خمین و دلیجان  با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات در محلات برگزار شد.

در این جلسه که در سالن اجتماعات پِژوهشکده ملی گل و گیاهان زینتی ایران در محلات برگزار شد، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: انقلابی در بحث ارتباطات در سالهای گذشته در کشور ایجاد شده است و حقیقتا فضا فضای متفاوتی شده است و عصرز ما یک عصر جدید و زمان ما یکزمان نوین است که الزاماتی دارد.

وی ادامه داد: برخی مشکلات حوزه انتخابیه از جمله مشکل تلفن ثابت در برخی روستاها و آنتن دهی برخی نقاط خدمت وزیر اعلام شده و دستورات لازم نیز دریافت شده است.

نماینده مردم محلات و دلیجان توجه به ارتباطات در بحث اقتصاد مقاومتی را لازم و ضروری دانست و گفت: گامهای مثبتی در این راه برداشته شده است و از دانشمندان بومی در این زمینه استفاده های خوبی شده است و عملکرد وزارت خانه در این زمنه مطلوب بوده است.

وی ادامه داد: واگذاری مخابرات اگرچه در زمان وزارت شما نبود اما نحوه این واگذاری زیاد مناسب نبود و از زمان واگذاری نیز دست وزیر بسته شد و امیدواریم در اینده راهکاری فراهم شود تا بتوانیم این ثروت عظیم را به ملت ایران برگردانیم و درآمدهایی که برای عموم مردم است در جای صحیح خود مصرف شود.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این جلسه با اشاره به حضور در آستانه هفته دولت گفت: این دولت متعلق به همه مردم است و بنای دولت هم حل مشکلاتی ست که از گذشته برای مردم ایجاد شده است.

وی ادامه داد: کشور ایران یک کشور بزرگ و یک ایدئولوژی مشخص دارد که بر خاطر همین ایدئولوژی، همانطور که کشورهای اسلامی و برخی کشورهای دنیا با ما دوست هستند برخی کشورها نیز با ما مخالف هستند و سر دشمنی دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین افزود: دولت در تلاش است تمامی وعده‌های خود به مردم از جمله امنیت اقتصادی و اجتماعی و همچنین معیشت و رونق اقتصادی را اجرایی کند و اگر به مشکلات گذشته داشته نگاهی کوتاه باشیم شاهد تغییر شرایط اقتصادی در کشور هستیم.

واعظی با اشاره بر برگزاری همایش‌های جهانی میان اپراتورهای جهانی اینترنت به صورت سالیان در برخی کشور ها گفت: در گذشته هیچ یک از این کشورها به علت تحریم ایران حاضر به مذاکره با ما نبودند اما امروزو در سرایط پسابرجام شاهد آن هستیم که ضمن قبول برگزاری جلسه در ایران قبول کردند با ایران تبادل دیتا داشته باشند.

وی با اشاره به نام دولت تدبیر و امید اظهار کرد: دولت متعهد شده است در تممی فعالیت های خود از نظر کارشناسان استفاده کند و تمامی کارهای دولت کارشناسی شده است.

واعظی با اشاره به نامگذاری سال توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی بیان کرد: ما نیز در دولت بر این باوریم که، اقتصاد مقاومتی راهگشای مشکلات اقتصادی امروز ماست و یکی از مهمترین دغدغه های دولت موضوع معیشت مردم است.

وی با اشاره به برخی دستاوردهای دلت تدبیر و امید گفت: هستند کسانی که در مقابل هر اقدام دولت بذر نا امیدی را در دل کشت می‌کنند اما بنای دولت دوری از حواشی است .

وزیر اتباطات و فناوری اطلاعات در خاتمه با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهور به استان مرکزی خاطر نشان کرد: قطعا مسئولین استان با آگاهی کامل از جنبه‌های مختلف سفر رئیس جمهور به استان مرکزی به دنبال دریافت مجوزهایی برای توسعه استان خواهند بود.

در بخش پایانی نشست مشترک شوراهای اداری شهرستان‌های محلات، دلیجان و خمین، سید احمد سجادی، فرماندار شهرستان محلات طی سخنانی ضمن تشکر از حضور وزیر و اعضای شورای اداری شهرستان‌های محلات، خمین و دلیجان خطاب به وزیر ارتباطات در تمجید از استاندار گفت: برخود لازم میدانم از هیئت دولت به واسطه انتخابی شخصی مدیر و مدبر در سمت استانداری استان مرکزی تشکر میکنم.