جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

برگزاری دهها ویژه برنامه روستایی و عشایری در استان مرکزی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دهها ویژه برنامه روستایی و عشایری در استان مرکزی

برگزاری دهها ویژه برنامه روستایی و عشایری در استان مرکزی

برگزاری دهها ویژه برنامه روستایی و عشایری در استان مرکزی

 

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، دهها ویژه برنامه روستایی و عشایری در استان مرکزی برگزار می شود.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛ رئیس کارگروه روستایی و عشایری دهه مبارک فجر استان مرکزی از اجرای دهها برنامه ویژه روستایی و عشایری همزمان با دهه فجر در استان خبر داد.

حجت‌الاسلام  توکلی نواخته شدن زنگ انقلاب در مناطق روستایی و مدارس عشایری،  برپایی نمایشگاه و جشنواره‌های مرتبط با تولید محصولات سالم و ارگانیک روستایی، شناسایی افراد شاخص و نخبه روستایی و عشایر در زمینه‌های علمی، فرهنگی، هنری ورزشی ، برگزاری جشنواره‌های تولیدات زنان روستایی و عشایری، دیدار با خانواده شهدا، معرفی چهره‌های مؤثر در انقلاب از میان روستاییان از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

او در ادامه از برگزاری مسابقات قرآن و عترت ویژه روستاییان و عشایر در ایام‌الله دهه‌فجر خبرداد و افزود: ارائه تسهیلات به طرح‌های خودکفایی و اقتصادی زود بازده مردمی در مناطق روستایی، اجرای طرح ویزیت رایگان پزشکی و برپایی جشنواره ورزش‌های سنتی و بازی های بومی محلی از دیگر برنامه های ایام الله دهه فجر در استان مرکزی است.

رئیس کارگروه روستایی و عشایری دهه مبارک فجر استان مرکزی به نقش روستاییان در پیروزی انقلاب اسلامی، استمرار و بقای نظام تأکید کرد و گفت: تبیین نقش این افراد بی‌ادعا باید از طریق صدا و سیما و خبرگزاری‌ها به سمع و نظر مردم برسد.

حجت‌الاسلام توکلی تشویق و ترغیب روستاییان به منظور نقش آفرینی و ایجاد نشاط اجتماعی، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در راستای محرومیت زدایی، بهره‌گیری از توانمندی‌های هنری و فرهنگی روستاییان و عشایر را از رویکردهای این کارگروه عنوان کرد.

او لزوم همراه بودن برنامه‌ها با خلاقیت، ابتکار و نوآوری در برنامه‌های دهه‌فجر را مورد تأکید قرار داد و گفت: در کنار جذابیت برنامه‌ها باید جوان‌گرا و مردم محور باشد.