جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری جلسه مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم در حوزه آبخیز داری در منابع طبیعی استان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جلسه مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم در حوزه آبخیز داری در منابع طبیعی استان

برگزاری جلسه مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم در حوزه ابخیز داری در منابع طبیعی استان

برگزاری جلسه مدیریت منابع طبیعی با مشارکت مردم در حوزه آبخیز داری در منابع طبیعی استان

 

جلسه مدیریت منابع طبیعی با هدف مشارکت مردم در حوزه آبخیزداری , مدیریت منابع آبی در اراک بر گزار شد .

در این جلسه مشاور رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع وآبخیز داری کشور با بیان اینکه یکی از منابع اصلی در روند توسعه کشور، زمین و استفاده از منابع طبیعی است گفت :این منابع یکی از اصلی‌ترین حوزه‌های دارای نقش در اقتصاد و تولید محصولات جنگلی و مرتعی است .

کوچ پیده افزود : به دلیل ارتباط تنگاتنگ بین منابع طبیعی و اقتصاد می بایست بستر لازم برای سرمایه گذاری در این بخش بیش از گذشته مهیا شود چرا که مطمئناً مردم در توسعه پایدار منابع طبیعی تلاش بیشتری خواهند کرد و به نتیجه خوبی خواهیم رسید.

وی با اشاره به پتانسیل اقتصادی واستعدادهای گوناگون در منابع طبیعی افزود: علاوه بر اهمیت اقتصادی منابع طبیعی در توسعه صنعت وصادرات محصولات ارگانیک مرتعی و جنگلی ، منابع طبیعی عامل تاثیر گذاری در توسعه صنعت گردشگری ، اکوتوریسمی و نیز حفاظت مشارکتی است .

وی همچنین در گفتگو با خبرنگار ما گفت: با توجه به تغییر اقلیم و بارندگی های پراکنده لزوم اجرای طرح های آبخیزداری و کنترل روان آبها دو چندان می شود .

کوچ پیده افزود: در برنامه ششم توسعه کشور اجرای حدود 14 میلیون هکتار عملیات ابخیزداری در کشور پیش بینی شده است که تحقق این امر می تواند در کنترل ، مدیریت منابع اب و جلوگیری از سیلاب و تخریب منابع طبیعی موثر باشد.