جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

برگزاری به مناسبت روز خبرنگار، نشستی در فرمانداری تفرش - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری به مناسبت روز خبرنگار، نشستی در فرمانداری تفرش

برگزاری به مناسبت روز خبرنگار، نشستی در فرمانداری تفرش

برگزاری به مناسبت روز خبرنگار، نشستی در فرمانداری تفرش

در این نشست که جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه تفرش حضور داشتند، مشکلات خبرنگاران مطرح شد.

کم کاری روابط عمومی برخی از ادارات، نگرفتن یارانه توسط یکی از ماهنامه ها، مشکل اینترنتی در ارسال اخبار، نادیده گرفتن بیمه و حقوق خبرنگاران، حمایتهای کم از نشریات شهرستان، عدم تعامل برخی از ادارات با خبرنگاران، بخشی از مشکلات مطرح شده بود.

میرزایی فرماندار تفرش گفت: در طول جنگ تحمیلی 244 شهید، 15 جانباز و 12 آزاده از قشر خبرنگار حضور داشتند که این مسئله اهمیت خبر و خبررسانی را نشان می دهد.

میرزایی اظهار کرد: در عصر کنونی که ارتباطات و فناوری، مرزهای جغرافیایی را درنوردیده، اهمیت خبر و نقش خبرنگار مشخص تر شده است.

وی افزود: خبرنگاران دیده بانان اصلی و چشم و گوش هر جامعه ای هستند. خبرنگاران افراد شجاع، امانتدار، دلسوز و متعهدی هستند که عاشقانه در راه تهیه خبر و خبر رسانی فعالیت دارند.

فرماندار تفرش ادامه داد: سربازان عرصه ی خبر، نقش حیاتی و حساسی در اعتلای جامعه دارند؛ جامعه ای متعالی است که به حرف خبرنگاران بیشتر توجه کند. دولت تدبیر و امید هم توجه زیادی به خبرنگاران دارد.

میرزایی اضافه کرد: در هر حکومتی دولتهای مختلفی می آیند و خبرنگاران با رعایت اصل امانت و تعهد، تنها نباید نیمه خالی لیوان را ببینند و یک طرفه کار کنند. در کنار انتقادات، خدمات دولتها نیز بیان شود زیرا زحمات و تلاشهای زیادی کشیده می شود.

وی بیان کرد: نباید بر اساس سلیقه و بدون نظر کارشناسی خبری تهیه شود. یک خبر باید پردازش شده و دارای نقطه نظرات فنی باشد.

تعامل بیشتر با خبرنگاران و برگزاری جلسات آموزشی برای خبرنگاران از دیگر مواردی بود که وی به آنها اشاره کرد.

میرزایی در خصوص برنامه های شهرستان تفرش نیز به رشد 65 درصدی اعتبارات تفرش، احداث کارخانه نساجی در شهرستان و بهبود اشتغالزایی، پیگیری طرح دهکده سلامت، ایجاد و بهبود زیر ساختهای شهرستان(راه، جاده و گاز)، پیگیری پروژه ملی آب هفتیان، تکمیل تصفیه خانه تفرش، بهبود راه و آسفالت روستاها اشاره کرد.

در انتهای این جلسه از خبرنگاران و فعالان رسانه در تفرش تقدیر شد